Sobota, 05 października 202405/10/2024
690 680 960
690 680 960

Pierwszy Urząd Skarbowy w Lublinie sprzedaje kosztowności o wartości ponad 2,6 mln złotych

Pierwszy Urząd Skarbowy w Lublinie ogłosił, że odbędzie się sprzedaż kosztowności należących do Skarbu Państwa, min. sztabek złota i monet. Aukcja zostanie przeprowadzona w siedzibie Urzędu przy ul. Żołnierzy Niepodległej 3 w Lublinie.

Przedmioty na sprzedaż

Do sprzedaży przeznaczono 62 przedmioty, w tym monety oraz sztabki złota. Szacunkowa wartość kosztowności wynosi 2 663 850 zł. Potencjalni kupcy mogą wcześniej zapoznać się z opinią biegłego skarbowego oraz zdjęciami sprzedawanych przedmiotów po uprzednim kontakcie telefonicznym z urzędem.

Kto może uczestniczyć?

W licytacji mogą uczestniczyć jedynie podmioty prowadzące działalność handlową w zakresie kosztowności. Wadium nie jest wymagane, a sprzedaż nie podlega podatkowi VAT.

Kontakt i dodatkowe informacje

Wszelkie szczegóły dotyczące aukcji można uzyskać w Drugim Dziale Egzekucji Administracyjnej Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie. Możliwy jest kontakt telefoniczny pod numerem 81 46 42 429 lub drogą elektroniczną, wysyłając wiadomość na adres: [email protected]. Dodatkowe informacje znajdują się również na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Przepisy prawne

Sprzedaż odbywa się zgodnie z przepisami ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji z dnia 17 czerwca 1966 roku (Dz.U. z 2023 r. poz. 2505) oraz rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 maja 2014 r. w sprawie trybu postępowania przy sprzedaży zajętych ruchomości.

To wyjątkowa okazja dla firm specjalizujących się w handlu kosztownościami na nabycie wartościowych złotych monet i sztabek pochodzących z zasobów państwowych.

22 komentarze

  1. Szanowna Redakcjo.

    Proszę o zwrócenie się do organizującego aukcje (czy zamieszczającego ogłoszenie na Waszym portalu) o wyjaśnienie dlaczego możliwość wzięcia udziału w akcji jest ograniczona tylko do podmiotów prowadzących działalność handlową w zakresie kosztowności.
    Wydaje mi się, że sprzedający nieprawidłowo interpretuje przytoczoną podstawę prawną:

    Art. 105. post. egzek. w adm.
    „§ 5. Zajętą ruchomość, której sprzedaż wymaga zezwolenia, koncesji albo jest działalnością regulowaną, organ egzekucyjny przekazuje do sprzedaży podmiotowi posiadającemu takie zezwolenie, koncesję albo spełniającemu warunki wymagane prawem do wykonywania działalności regulowanej albo sprzedaje ją temu podmiotowi.”

    Uzasadnienie:
    O ile handel złotem jest faktycznie regulowany (i trzeba mieć na to zezwolenie), to już sam zakup złota (na własny użytek) – nie jest działaniem regulowanym. Każdy może nabyć i posiadać dowolną ilość złota czy innych kosztowności. Każdy bez jakiegokolwiek zezwolenia czy koncesji jest upoważniony do zakupu złota.

    Z góry dziękuję.

Dodaj komentarz

Z kraju