690 680 960

Pierwsze loty już się odbyły. Balony będzie można podziwiać do soboty (zdjęcia)

W Nałęczowie trwają Międzynarodowe Zawody Balonowe. Jeszcze dziś będzie można podziwiać wspólny start wszystkich załóg oraz nocny pokaz balonów.

W czwartkowy wieczór, przed Sanatorium Książe Józef w Nałęczowie, odbyło się otwarcie Międzynarodowych Zawodów Balonowych. Zaprezentowały się też ekipy, biorące udział w imprezie. W tym roku do rywalizacji stanęło 15 załóg, w tym jedna zagraniczna, z Węgier.

Dziś rano rozegrana została konkurencja Memoriał Gordona-Benetta, w której piloci musieli zrzucić z balonu marker w określone strefy w Parku. Najlepszy wynik osiągnął Bartłomiej Pyza na balonie SM Ryki uzyskując wynik 16m. Po godzinie 18 zaplanowano wspólny start balonów z Parku Zdrojowego.

Loty balonów odbywać się będą również sobotę o godz. 6:00 i 18:30. Zawodnicy będą musieli m.in. dolecieć do celu wskazanego przez kierownika zawodów. Może on być wirtualny i znajdować się w powietrzu na ustalonej wysokości, lub mieć postać ułożonego na ziemi „krzyża” o ramionach 10×10 m. Podczas zawodów w Nałęczowie taki cel najczęściej znajduje się w Parku Zdrojowym aby widzowie mogli podziwiać balony z bliska.

Oczywiście nie zabraknie również ulubionego przez publiczność punktu programu, a dokładnie nocnych pokazów balonów. Zaplanowano je na piątek i sobotę, na godz. 21:30 w Parku obok Łazienek.

W sobotę odbędzie się również festyn lotniczy, w którym zaprezentowana zostanie wystawa statyczna Muzeum Sił Powietrznych i Wojskowej Akademii Lotniczej w Dęblinie. Będzie można oglądać również pokaz kolekcji modeli Marka Ławrynowicza, zaś na scenie przy Termach pałacowych odbędzie się koncert zespołu Olek Orkiestra.

Organizatorem zawodów jest Aerostat, a gospodarzem zawodów – Urząd Miasta i Gminy Nałęczów. Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(fot. Powiat Lublin, Aerostat)

5 komentarzy

 1. O! Papierek! I żaden nie podniesie. Ale bałagan w tym Nałęczowie…

 2. W taką spiekę porażka.

  • Następnym razem specjalnie dla Ciebie, w zimę się odbędą…

   Ale będziesz jęczał, że zimno :p

 3. Mało tych balonów co roku coraz gorzej nie polecam

  • Czekam aż sam wystartujesz jednym z nich zamiast zrzędzić, wtedy będzie więcej i pewnie polecisz tu i tam…

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.1545zł -0.82%
 • GBP 5.2106zł -0.01%
 • EUR 4.4717zł -0.16%
 • CHF 4.6136zł -0.16%

Polub nas