Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pieniądze znajdowały się w podajniku bankomatu. Policjanci poszukują właściciela gotówki

Mieszkaniec Krakowa znalazł w bankomacie pieniądze. Mężczyzna powiadomił o znalezisku policjantów, ci zaś poszukują właściciela gotówki.

We wtorek po południu 26-letni mieszkaniec Krakowa zauważył, że w oknie podajnika bankomatu znajdującego się przy jednym z marketów w Biłgoraju zostały pieniądze.

Uczciwy mężczyzna natychmiast o zdarzeniu poinformował policjantów, który zabezpieczyli gotówkę w kwocie kilkuset złotych. Dzięki uczciwej postawie 26 latka właściciel może odzyskać pieniądze.

Gotówka czeka na niego w budynku Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju przy ul. Polna 1. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 798 003 485.

(fot. pixabay.com)

11 komentarzy

 1. Bardzo porządny gość.

 2. Jakim trzeba być zakręconym , wykonać operację i nie wziąć kasy .

  • wpłata-wypłata

   Zakręcony raczej korzystał z opcji wpłatomatu i myślał, że jak pieniądze się „schowały” to już po wszystkim.
   Nie pierwszy przypadek.

 3. Zamiast na policję mógł zadzwonić na numer na bankomacie i operator w sporej części bankomatów zdalnie by włączył „cofnięcie banknotu”.
  Dodatkowo mają też logi kto ostatnio wybierał więc mogliby zwrócić od razu oznaczając wypłatę jako anulowana.

  • Kolejny mundrołek. Zrobił to co należało. Pieniądze wrócą do właściciela a artykuł jest po to aby pokazać godną postawę a nie aby się wymądrzać.

 4. Jak to jest możliwe, skoro bankomat działa tak że jeżeli ktoś nie wyjmie kasy to po jakimś czasie to wciąga z powrotem. Przewidziano takie sytuacje podczas pisania oprogramowania.

  • Pytam poważnie.
   Czy ta zasada jest również przy wpłacaniu pieniędzy?
   Przecież jeśli z jakiegoś powodu bankomat ich nie przyjął i „wypluł” (np. uszkodzone banknoty), to nawet jeśli nikt nie odbierze zwrotu nie wciągnie ich ponownie.
   Z jakiegoś przecież powodu nie jest w stanie przeliczyć jaka to jest kwota.

 5. Ja też bym zgłosił taki incydent na policję, na 100% ?

 6. Szatan to pała

  Też bym to zgłosił, po co mi czyjeś pieniądze.

 7. Swego czasu w grupie banków spółdzielczych wkradł się błąd w oprogramowaniu taki że wkładając kartę do bankomatu i wpisując błędny pin można było sprawdzić stan kąta . Odkryłem przez przypadek .Zgłosiłem informatyk najpierw zaprzeczył , że niemożliwe , sam sprawdził i błąd naprawiono .

Wiadomości z info112