Pielęgniarki z kolejnego szpitala w Lublinie mówią dosyć. Większość przebywa na zwolnieniach lekarskich

Od kilku dni otrzymujemy sygnały o kolejnym proteście pielęgniarek. Tym razem chodzi o szpital w Lublinie. Wzorem swoich kolegów i koleżanek z innych placówek, większość poszła na zwolnienia lekarskie.

Protestują pielęgniarki w szpitalu MSWiA w Lublinie. Od piątku otrzymujemy sygnały na temat sytuacji, jaka panuje w tej placówce. Okazuje się, że 90 % pielęgniarek anestezjologicznych oraz instrumentariuszek ma przebywać na zwolnieniach lekarskich. Używana jest tylko jedna z czterech sal operacyjnych, gdzie wprowadzono obsadę pielęgniarką ostrodyżurną.

Jak nas poinformowano, na niektórych oddziałach pracują tylko pielęgniarki oddziałowe, szpital wspiera się stażystami. Tak jak w innych szpitalach, pielęgniarki żądają podwyżek w kwocie 1000 złotych. Obecnie najniższa pensja w tej placówce wynosi 2280 zł brutto do tego dochodzi dodatek, tzw. „Zembalowe”, które wypłacane jest z miesięcznym opóźnieniem.

– Wszyscy piszą o strajkach pielęgniarek szpitala przy al.Kraśnickiej, obecnie szpitala Neuropsychiatrycznego oraz Jana Bożego w Lublinie, natomiast nikt nie wspomni słowa o nas. Obecna sytuacja w naszym szpitalu również jest dramatyczna. Wygląda to tak, jakby wszyscy zapomnieli o tym małym szpitalu, w którym również jest SOR i cały czas są przywożeni pacjenci w rożnych stanach – wyjaśniali nam pracownicy szpitala.

Z naszych ustaleń wynika, że dyrekcja szpitala jest otwarta na rozmowy z pracownikami dotyczącymi podwyżek. Jednak ze względu na zbliżającą się kontrolę dotyczącą jakości świadczenia usług, wysunięto apel do pielęgniarek, aby negocjacje odbyły się po jej zakończeniu.

(fot. Google Street View)
2018-06-18 18:23:57

Zobacz również

61 komentarzy

 1. Korpoludek z którym się nikt nie cacka

  Co to znaczy „poszły na zwolnienia” ? Albo ktoś jest chory i dostaje zwolnienie, albo jest to zwykłe nadużycie i kwalifikuje się do zweryfikowania przez ZUS.Iść to sobie można…na urlop,a zwolnienie można co najwyżej dostać ze wzg. na stan zdrowia.Nagle wszystkie zachorowały – epidemia.

  • można pójść na zwolnienie z powodu przemęczenia R53 lub wypalenia Z73.0

   • No oczywiście że można, każdy ma prawo, ale jakoś mało komu wypisuje się takie zwolnienia. Może dla tego, że taka choroba może mieć związek z psychiką i trzeba by się też skonsultować z odpowiednim specjalistom w celu weryfikacji, czy dana osoba nadaje się jeszcze do pracy na tym stanowisku? Tym bardziej ZUS powinien weryfikować te przypadki, skoro tak dbają o innych obywateli, niech zadbają też o zawody publiczne.

  • Średnia wieku pielęgniarek – 51lat. W tym wieku występuje wieeeeeele schorzeń, przez które można przebywać na zwolnieniu. A zwyrodnienia kręgosłupa to choroba każdej pielęgniarki. Chciałby Pan być pielęgnowany przez personel wypalony zawodowo lub ze zharatanym kręgosłupem ? Pielęgniarki się ZUSu nie boją, bo nie mają do tego podstaw. Wszystkie zwolnienia są w pełni uzasadnione. To tylko ich dobra wola, że – źle się czując – przychodzą do pracy. A przychodzą dlatego, żeby Pan został szybciej przyjęty zdiagnozowany, operowany itd….

  • Dosłownie epidemia. Np. EPIDEMIA zwyrodnień kręgosłupa. Dyrektor mówi: taka praca, skończyłeś studia mgr (5 lat), nie pasuje ci to wypad. A ja kocham tą pracę i nie wyobrażam sobie pracować gdzie indziej. Nie jestem niewolnikiem. Mam najlepsze wykształcenie i uwielbiam te robotę, ale mam rodzinę, dzieci, chce zapewnić i sobie i im godny byt. Czemu w Niemczech czy w GB pielęgniarki mogą godnie zarabiać? Czemu tam ludzie nie skaczą im do oczu jak pieniacze tutaj? My chcemy walczyć o pielęgniarstwo w Polsce.

 2. Jeżeli kierowcy komunikacji miejskiej pójdą na zwolnienia lekarskie to pielęgniarki z wyrozumiałością powinny maszerować do pracy.

 3. TeżPielęgniarka

  Dziewczyny, koleżanki, nie poddawajcie się. Po kontroli jakości nikt się Wami nie przejmie. Trzymam kciuki i gorąco kibicuję.

 4. Brawo dziewczyny ! Macie odpowiedzialną i ciężką pracę a tak mało wam płacą a inni siedzą na stołkach i tylko nagrody sobie przyznają za nic! Nie poddawajcie się !

 5. Kiedy księża zaczną protestować i pójdą na zwolnienia?

 6. Wpaniałe pielęgniarki z wojskowego szpitala życzę Wam wszystkiego najlepszego i żebyście otrzymały podwyżkę. Jesteście wspaniałymi kobietami

 7. Zwolnić nierobów i oszustów .kto im wystawił lewe zwolnienia

 8. Takie te dobre pielęgniarki, że jak moja mama była w tym szpitalu to zapomniały po mierzeniu ciśnienia zdjąć rękawa z reki. Dopiero gdy przyjechaliśmy, zobaczyliśmy, że ręka jest fioletowa. Za dużo kawy w dyżurce i w głowach im się już miesza. Nie pozdrawiam

  • Skoro uważasz że to taka lekka praca to zapraszam, posiedzisz, wypijesz kawkę i wrócisz do domu na skrzydełkach a na poważnie to jest praca nie doprzerobienia, mycie, karmienie, pampersy, kroplowki i inne zabiegi, uzeranie się z rodzinami które wymagają od pielęgniarek a same wpadają na chwilkę bo nie mają biedne czasu a najlepiej to zostawić chorego na zawsze bo im w domu przeszkadza – pracuję 25lat i niejednokrotnie rodzinka w ostatniej chwili nie mogła zabrać chorego do domu, w tej chwili więcej mają panie w sklepach na kasie niż pielęgniarki po ciężkich studiach a jeszcze straszy się je że na ich miejsce przyjdą z Ukrainy, wtedy będziesz bardziej zadowolona/ny z usług służby zdrowia

   • Bardzo dobry komentarz. Wszyscy tacy mądrzy. Jestem pielęgniarką i z chęcią zamienię się z kimś na wykonywaną pracę na miesiąc. I wtedy możemy podyskutować. Ilu chętnych??!! Nie ma??

    • Super, choć zmienisz ze mną posprzatasz w hurtowni za najniższą krajową. I zaraz wrócisz do szpitala. Nawet nie przesiedzisz tam miesiąca. Jak wszyscy uciekniesz po góra trzech dniach. Więc nie gadaj że się zamienisz. Są ludzie ktorzy mają jeszcze gorzej a o wypłacie 2 tys z hakiem to mogą sobie pomarzyć. A myciem tyłków nie zajmują się przypadkiem opiekunowie medyczni? Sam jestem po kierunku medycznym i nie mam niestety pracy w zawodzie. Więc się ciesz że nie musisz sprzątać czyichś brudów za 1400 a i to dostaję z wielką łaską.

     • To może najpierw napisz, jakie masz wykształcenie do tej twojej „odpowiedzialnej” pracy, jakie kursy, jakie specjalizacje. A potem już możemy się zamieniać, jeśli masz takie kwalifikacje jak ja, bo bez nich na moim stanowisku pracować nie możesz.
      A tak w ogóle… to mądry ty jesteś? Praca pielęgniarki jest dla ciebie równoważna z pracą jakiegoś sprzątacza??????? Myśl tak dalej, to kiedyś sprzątacz zaopiekuje się tobą w szpitalu, jeśli zechce tak tyrać, jak teraz pielęgniarki.
      P.S. Masz wykształcenia medyczne? A jakie? 😀 I nie wiesz, że żadnych „opiekunów medycznych” to w szpitalach nie ma? Właśnie dlatego być może, że ciebie nie zatrudnili, bo po co? Pielęgniarka zrobi za trzech!

     • Droga Zaczarowana jestem elektroradiologiem. I też bez odpowiedniego wykształcenia i podstawowego kursu z ochrony radiologicznej pacjenta nie masz co liczyć na pracę. Chcesz pracować na tk albo mr musisz mieć szkolenia. Wszystko ekstra płatne. Więc nie pieprz mi tu farmazonów. Niech się cieszą że pracują w zawodzie a nie jak ja poniżej kwalifikacji. Wspaniała pielęgniarka chcę się zamienić bo ma ciężko więc zapraszam. Co do opiekunów to nie gadaj jak nic nie wiesz. Są opiekunowie medyczni w szpitalach i to oni często zajmują się takimi rzeczami jak mycie tyłków. Wiem bo znam tych ludzi i są w szpitalach i zatrudnia ich się do pracy. Krótko, nie wiesz, nie zabieraj głosu.

     • A i jeśli chodzi o płacę to pójdź np. do pracowni rentgenowskiej i zapytaj się kiedy ostatnio technicy dostali podwyżkę. I zacznij płakać że macie mało kasy i Was się notorycznie olewa. Haha ciekawe co Ci odpowiedzą. Większa podwyżka w tym zawodzie była ostatni raz chyba 10 lat temu. Jeszcze raz, nie wiesz, nie gadaj. Chciałbym zobaczyć jak pielęgniarki wykonują diagnostykę. Nie wiecie jak? A to pech. Nie masz moich kwalifikacji? Nie możliwe. Ciesz się że masz pracę bo ja swojej już nie mam. Nawet takiej ja sprzątanie. Nikt nie przejmuję się ludźmi na zleceniach. A Ty coś przynajmniej masz. Ja sobie mogę wbić zęby w ścianę jak zgłodnieje.

     • Do rozczarowany nie gadaj jak ci biedaku ciężko jestem pielęgniarką w tk/mr technik nic nie robi tylko bada a my w większości użeramy się z pacjentami zasranymi za lanymi naćpanymi itd. Ps. pielęgniarka też robi kursy za własną kase bo trzeba je mieć jak ich nie masz to nie chcą przyjmować cie do pracy lepszej pracy tylko idziesz na gówniany szpital.

     • Droga ona. Widzę mało wiesz. I typowe gadanie pielęgniarki. Technik nic nie robi… My musimy mieć wiedzę i umiejętności. Idź na rentgen to zobaczysz jaki to zapierz. Chciałbym zobaczyć jak uczysz się pozycjonowania w radiografii. Technik nie użera się z pacjentami? Ty na pewno pracujesz w szpitalu? Kłamiesz celowo albo jesteś bezczelną ignorantką. Kiedyś miałem okazję być na zdjęciach przyłóżkowych i widzieć Was w akcji. Staliśmy przeszło pięć minut zanim pielęgniarka ruszyła tyłek z krzesła i odeszła od kubka z kawą. A ile się panna nagadała i ojęczała, bo po co my przyszliśmy. A tylko miała wskazać pacjenta. Kiedy technicy dostali podwyżkę? Kiedy reszta personelu medycznego dostała podwyżkę? W szpitalu nie pracują tylko lekarze i pielęgniarki… ale niestety drogie Panie widzą tylko czubek własnego nosa. Chcecie żeby się z wami solidaryzować, a powiedz mi kiedy ostatnio byłyście solidarne z resztą pracowników sektora medycznego? Kiedy ostatnio interesowało wasz coś innego niż wasze własne koryto? Widzę nie ma tu z kim rozmawiać, ponieważ robicie z siebie męczennice i kłamiecie. Dowodem jest twój post. Jestem za tym żeby ludzie dobrze zarabiali. I wy też. ale jeśli podnosimy pensję lekarzom i pielęgniarkom to również reszcie. A nie olewa nas się latami…

   • Do lidla na kasę jak nie pasi

    Kobieto pokaż mi gdzie pielęgniara podmywa tyłek czy pampersy zmienia hahaha ….żarty sobie robisz…od tej brudnej roboty są salowe

    • Ktoś tu nie ma pojęcia o czym pisze.Pozdrawiam wszystkie Pielęgniarki.

    • Pielęgniarka oiok

     A więc zapraszam do MSWiA na oddział oiok i kardiologii i prosze zobaczyć jak się zmienia pampersy i wykonuje toaletę po zanieczyszczeniu.

     • Najlepiej na służbę zdrowia pomyje wylewać. Owszem pielegniarki zmieniają pampery bo najczęściej rodzina czmycha od brudnej roboty. Wielokrotnie słyszałem od rodziny teksty typu ‚ Nie przyszlam tutaj mamie d****e myc” Jeśli ma ktoś jeszcze coś do dodania to zapraszam na wolontariat na 12 godzin i zobaczymy czy znajdziecie państwo czas na wypicie kawy. Pozdrawiam i jestem z wami kolezanki !

    • W tarnobrzegu

    • Gdzie ty człowieku widziałeś opiekuna medycznego w szpitalu w polsce pielęgniarka jest od wszystkiego .pracowałam w zolu na 33 leżących pacjentów byłyśmy dwie na cały dyżur od wszystkiego szkoda tych biednych chorych ludzi .tam jest praca nie do przerabiania

    • Śmiej się durnoto! Gdzie? WSZĘDZIE!!!!!

    • A co jeśli nie ma wystarczającej ilości salowych żeby obsadzic dyżury i na nocach bywa że jej nie ma. A co jesli do sprzatania oddziału zatrudniona jest firma sprzatajaca ktora nie dotkbie pacjenta bo tego nie ma w umowie ? Hallo Ziemia takie są realia tylko najbogatsze szpitale mają kuchnię i salowe które myją i pomagają. Reszta catering firma sprzatajaca i oszczedzanie na wszystkim.

  • A może za dużo pacjentów przypadajacych na jedną pielęgniarkę? Jak się nie zna realiów to łatwo oceniać.

 9. za to kapelani szpitalni są na etatach ordynatorów, pięknie

 10. W prywatnej firmie by tak nie podskakiwały, nie pasuje to się zwolnij.

 11. A ja chciałbym pracować w szpitalu ,nie jestem pielęgniarka a szkoda…to moje marzenie …niestety jestem tylko terapeuta zajeciowym i to bez pracy i coś moi się robi jak ktoś swojej nie szanuję i tylko ciągnie i ciągnie…a nic od siebie

  • Aaron Fleischman

   A co one niby ciągną? 2 tys. zł netto miesięcznie po kilkunastu latach pracy?

  • Licencjat trwa 3 lata i już pracujesz 🙂 Potem tylko dwa lata mgr, kilka kursów, specjalizacja i już 🙂 Siedzisz sobie, kawkę popijasz, wszystko się samo robi, a kasa leci 🙂

   Chciała być pielęgniarką, a została terapeutą 🙂 A dlaczego to??? I co masz przeciw pielęgniarkom, że za swoją ciężką pracę chcą godnie zarabiać i BYĆ SZANOWANE?????

 12. Aaron Fleischman

  Rozumiem, że Ty ich zastąpisz? 🙂

 13. Powodzenia dziewczyny trzymam kciuki, walczcie o swoje! My pielęgniarki musimy się wspierać i szanować, tylko my wiemy jaka to ciężka i odpowiedzialna praca!

 14. Pielęgniarz Anestezjologiczny

  Nie ustępujcie !!!
  Zwłaszcza ze względu na to żeby „szpital dobrze wypadł przy ISO albo Akredytacji” !!!

  Niech zobaczą jak NAPRAWDE wyglądaja nasze miejsca pracy oraz, że dłużej nie można nam zamykać ust jakimiś groszami, podczas gdy Dyrekcje i Zarządy biorą wielkie premie za NASZĄ prace przy wprowadzaniu systemów ISO itp. !!!

  • W iso to mógł sobie wypadać nawet perfekcyjnie ja natomiast mam zgoła inne doświadczenia, szybka ścieżka onkologiczna w tym szpitalu jest szybka gdy się kończy nagłym zgonem pacjenta, a żałosnych słów jednego z ordynatorów które kierował do ciężko chorego człowieka to szkoda przytaczać. Na pielęgniarki za to złego słowa powiedzieć nie mogę. Tak na prawdę jedyny lekarz z tego szpitala, który chciał pomóc skierował nas do innego żeby nie użerać się z betonem. Pracują tam mistrzowie spychologii.

 15. To sa pielegniarki?! Wiedzialy co to jest za praca i zawod. Niech teraz sie stawiaja na miejscu pacjentow, ze za X lat same moga byc w takim samym miejscu i polozeniu. Nikt im nie kazal wybierac ” malo dochodowego zarobku”. Sama jestem pielegniarka i jakos nie marudze ze jest mi zle, bo wiem, ze moja praca jest doceniana nie tylko przez lekarzy ale przede wszystkim przez tych, ktorym pomagam , pacjentom. Dlatego niech Szanowne kolezanki zrozumieja sens swojej pracy jak i swojego wyboru!!

  • Do młodej stażem. Najlepiej jak się nie będziesz wypowiadać, za to doceniane kup sobie dobrej marki sukienkę albo dla relaksu idź do spa. Nie pozdrawiam, przemondrzalej chyba pielęgniarki…….

  • Jak już przestaniesz być na garnuszku rodziców, tylko zaczniesz żyć całkowicie samodzielnie i założysz rodzinę, to wtedy zrozumiesz, że do tego wszystkiego potrzebne są jednak pieniądze.

 16. Do ~młodej stażem~ nie jesteś pielęgniarką więc nie pisz bzdur. To że twoja praca jest „docenia przez lekarzy” jest po porostu żałosne. Dziewczę z łąk i pól.

 17. Taka zła praca a żadna nie chce odejść

 18. A zwolnić je wszystkie i zatrudnić ratowników!

 19. CIEBIE TEZ ZWOLNIĆ, TAKI Z CIEBIE MEDYK JAK Z KOZIEJ D…U….PY, TRĄBA

 20. Jak biega to po co mu pempers OJ Medyk….!!!!

 21. A kto im będzie wtedy pampersy na kasie zmieniał?

 22. Spokojna Twoja rozczochrana. Większość pielęgniarek ma taki stan zdrowia, że ZUS może kontrolować zasadność zwolnień i nie znajdzie przeciwwskazań.

 23. Cwaniaki sami pracujecie za ochłapy, dobrze robią kobity

 24. fan pielęgniarek

  Pielęgniarki są super i zdecydowanie zbyt słabo opłacane.

 25. Uwielbiam pielęgniarki :)) uważam, że mają rację

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1466zł 1.3%
  • GBP 5.1052zł 0.7%
  • EUR 4.5523zł 0.28%
  • CHF 4.3001zł 0.38%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Pilecki.Raport
   Zaproszenie na Festiwal Teatralny „Zwierciadła”
   CITY TRAIL: czas na ostateczne rozstrzygnięcia
   Dni Ukrainy: Polityka i bezpieczeństwo na wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS II edycja
   Charytatywny maraton dla Ignasia z Łęcznej
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.