Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pieczywo z Zamościa trafi do służb broniących granicy (zdjęcia)

Spółki Skarbu Państwa wspierają funkcjonariuszy na granicy. Zamojskie Zakłady Zbożowe przekażą pieczywo i wypieki dla polskich służb broniących granicy. Spółkę odwiedził w środę wicepremier Jacek Sasin.

– Dzisiaj jest taki moment, że wszyscy obywatele powinni wspierać funkcjonariuszy straży granicznej i żołnierzy w zapewnianiu bezpieczeństwa Polkom i Polakom. Spółki Skarbu Państwa nie pozostają w tej sprawie obojętne – powiedział wicepremier.

Zakłady Zbożowe z Zamościa wyślą na granicę około 10 tysięcy sztuk swoich wyrobów. Swoje produkty przygotowuje do wysyłki również Krajowa Spółka Cukrowa

Pomoc dla służb na granicy polsko-białoruskiej

We wsparcie dla żołnierzy i funkcjonariuszy strzegących polsko-białoruskiej granicy zaangażowały się również takie spółki, jak: PGNiG, KGHM, GPW, Totalizator Sportowy czy PGE. Błyskawicznie odpowiedziały one na apel wicepremiera Jacka Sasina o dodatkowe wyposażenie dla Wojsk Obrony Terytorialnej.

KGHM przekazał Straży Granicznej oraz 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej m.in. ogrzewacze do rąk, kubki termiczne, powerbanki, bluzy termiczne, bieliznę termoaktywną, latarki oraz zapasy herbaty i kawy.  W najbliższych dniach do jednostek WOT stacjonujących na granicach trafi również darowizna PGNiG: 1 tys. litrowych termosów, 4 tys. sztuk światła chemicznego Lightstick i 4 tys. podgrzewaczy do obuwia. Latarki czołowe i ręczne przygotowała z kolei PGE.

Spółki Skarbu Państwa od dawna wspierają służby graniczne. Grupa PZU w ciągu ostatnich lat przekazała Straży Granicznej blisko 2 mln zł. W tym roku było to 350 tys. zł na zakup wyposażenia potrzebnego funkcjonariuszom w pracy. Z kolei PGNIG kilka miesięcy temu przekazał WOT samochody dostawcze. Sprzęt wspomógł jednostki w szybszym docieraniu do potrzebujących podczas walki z pandemią.

Spółki Odpowiedzialne Społecznie

– Spółki Skarbu Państwa kolejny raz udzielają wsparcia wykazując się społeczną odpowiedzialnością biznesu. Gdy wybuchła pandemia, jako pierwsze, stanęły na linii frontu. Podjęły produkcję potrzebnych produktów takich, jak maseczki czy środki odkażające – powiedział wicepremier Jacek Sasin.

Na przełomie marca i kwietnia 2020 roku potrzebne było przede wszystkim wsparcie rzeczowe. Firmy odpowiedziały na zapotrzebowanie na maseczki, środki ochrony osobistej, płyny do dezynfekcji czy sprzęt, którego brakowało. W kolejnych falach spółki wciąż wspierają walkę z pandemią. Nie tylko rzeczowo i finansowo, ale również poprzez udostępnianie infrastruktury czy delegowanie  pracowników np. do pomocy przy obsłudze infolinii Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Wartość dotychczasowej pomocy wyniosła kilkaset milionów złotych.

W przeciwieństwie do podmiotów zagranicznych w trudnym pandemicznym okresie, państwowe podmioty podtrzymywały zatrudnienie oraz umowy z kontrahentami, co pomogło podtrzymać łańcuchy dostaw, uniknąć lawinowego wzrostu bezrobocia. Tym samym wpłynęło pozytywnie na całą polską gospodarkę. Dzisiaj spółki Skarbu Państwa aktywnie wspierają Wojska Obrony Terytorialnej i Straż Graniczną, które bronią polskiej granicy.

Podczas wizyty w Zamościu wicepremier skierował do żołnierzy i funkcjonariuszy podziękowania za poświęcenie, pracę i służbę.

Pieczywo z Zamościa trafi do służb broniących granicy (zdjęcia)

Pieczywo z Zamościa trafi do służb broniących granicy (zdjęcia)

Pieczywo z Zamościa trafi do służb broniących granicy (zdjęcia)

Pieczywo z Zamościa trafi do służb broniących granicy (zdjęcia)

(fot. MAP, źródło MAP)

38 komentarzy

 1. P ieniądze i S tołki

  won PO i PIS propaganda PRL

  • Na razie to dostaliśmy 500+ i na razie Ci nie kradną, bo poprzednia ekipa to puściła by z torbami własne matki…

   • PIS-PO jedno ZŁO!!!
    mówisz nie kradną, apropo sasina to odważna teza, tym bardziej że ochroniarz pana jego mości szlachcica dostał posadkę w poczcie polskiej, nie muszę dodawać co ma sasin z pocztą polską nie?
    Kiedy zamykali wszystkim praktycznie biznesy bo covid, i w czasie gdy większość polityków europy obniżali pensji nasi” bohaterzy” dali sobie premie, nie przeszła podwyżka płac w sejmie to pan jędrek chociaż swoim ludziom podniósł, a braku karetek pogotowia a nadmiarze radiowozów nie muszę wspominać nie?. wyniszczanie polskich rolników, zabranie kobiet praw do decydowania o swoim ciele, inflacja szalejąca, szerzenie patologii która nie chce pracować różnymi bonusami dla tej grupy, no spoko polityka Ci nie kradną, a o sądownictwie to nawet nie będę zaczynał mówić, PIS PO JEDNO ZŁO!!!!
    no ale szacun dla głosujących na te dwie partie złodziei niszczą Polskę od 30 lat a wy dalej jak żony których biją faceci twierdzicie że ” on się zmieni”

   • ale myślenie. Dają 500, zabierają 1200 i chłop jeszcze zadowolony. Do czego to doszło. Wata zamiast mózgu.

 2. Cham bity deską:)

  wojny jako tako nie ma..a chłopaki na racjach jadą ..do spożywczaka biegają…w wojsku to był dzień szczura, racja zamiast posiłku bo termin 2 lata już wyszedł 😀 ciekawe jak to wygląda teraz:D

 3. Budowano te zasieki z drutu, czy jakiś klecha to święcił? Za oddanie 7km nowej drogi ich widać, tutaj nie, przypadek?

 4. Firmy wspierają żołnierzy to im za karę Sasina przysłali. Strach pomagać komukolwiek. Zrobisz coś dobrego dla innych to ci rząd w ramach podziękowania gotowy jest takiego Morawieckiego w nagrodę przyklepać…

 5. Ratownik medyczny

  A nasz monisterio kasy nie na więc nam już nic nie da. A kiedyś były obiady wywiady w zakładach pracy kwiaty czekoladki oklaski poprostu Wersal.

 6. nie ma wyposażenia?

  a przecież niedawno wojsko – MON, ogłosiło przetarg na krzyże i mobilne ołtarze, ale się z tego wycofało. Szkoda że nie pomyśleli o podstawowym wyposażeniu żołnierza, a jak wybuchnie konflikt zbrojny to będziemy noże kuchenne oddawać wojsku, a myśliwi naboje i broń bo armia zapomniała kupić ? Jak ta nasza armia jest wyposażona ktoś wie jak naprawdę jest? Bez butów, ubrań, termosów,scyzoryków, latarki? To dzieci w szkole mają więcej w tornistrze do survivalu, a nie jeden oprócz latarki ma scyzoryk (ja tak miałem już od pierwszych klas podstawówki-nóż finka i scyzoryk z kiosku ruchu, latarka na 3 szt. baterie R20)

 7. Ale z jakiej racji im cokolwiek dawać ?! Oni są wystarczająco dobrze zaopatrzeni. Mają wysokie zarobki oraz dobre jedzenie.
  Niech ta piekarnia lepiej to przekaże ludziom potrzebującym bezdomnym! A nie robi sobie reklamę.

 8. „Nieźle „wyposażona ta nasza „armia „…

 9. TO PROPAGANDA!! ZZ W ZAMOŚCIU NIE MAJĄ PIEKARNI!!!!