W piątek nic nie załatwisz w lubelskim ratuszu. Urzędnicy biorą wolne

Najbliższy piątek będzie dniem wolnym dla pracowników lubelskiego ratusza. Urzędnicy odbierają wolne za wypadające w sobotę święto.

W piątek 14 sierpnia Urząd Miasta Lublin będzie nieczynny. Urzędnicy w tym dniu otrzymali dzień wolny, w zamian za przypadające w sobotę Święto Wojska Polskiego. Nieczynne będą także wszystkie inne wydziały Urzędu Miasta. Wyjątkiem będzie jednak Urząd Stanu Cywilnego, który w godzinach 8.00 – 14.00 pełnić będzie dyżur.

Zgodnie z przepisami, za święto wypadające w sobotę, pracodawcy mają obowiązek wyznaczenia dodatkowego dnia wolnego. W tym roku dwa dni świąteczne wypadają w sobotę. Jest to właśnie 15 sierpnia oraz 26 grudnia.

Jak informuje lubelski magistrat, w czwartek oraz w poniedziałek Urząd Miasta będzie otwarty w standardowych godzinach.

(fot. lublin112)
2015-08-11 11:40:44

8 komentarzy

 1. Kpy wy sto dwunaste… 15 sierpnia jest dniem wolnym od pracy bo przypada wówczas święto kościelne – Wniebowzięcie NMP. Weźcie się ogarnijcie a nie durnoty rozpowszechniacie.

  • Te baławanku, przeczytałeś ze zrozumieniem co napisali w materiale? Gdyż chyba nawet tak krótki tekst a masz problemy ze zrozumieniem. Przecież jasno pisze id#oto że odbierają wolne w piątek, za to że w sobotę 15 sierpnia jest święto kościelne. Wyrzuć internet bo same problemy masz przez to

   • „… w zamian za przypadające w sobotę Święto Wojska Polskiego.” To Twoim zdaniem Święto Wojska Polskiego to święto kościelne? Wracaj lepiej do szkoły chodniki zamiatać bo na naukę toś za głupi.

 2. A dodatkowy dzień wolny/ za świąteczną sobotę/ w zamyśle ustawodawcy miał być dla pracowników pracujących w ruchu ciągłym. Ale pewnie koś wykreślił „dla pracowników w ruchu ciągłym” / / jak kiedyś „i czasopisma”/
  i teraz mamy wszyscy labę

 3. A ten dodatkowy dzien wolny nie jest do odebrania PO zaistnialym swiecie? Czyli poki nie nastapila swiateczna sobota- nie ma dnia wolnego…?

 4. Kolejna ustawa do poprawki. Za całotygodniowe nic nie robienie, pierdzi-stołki wszelkiej maści mają wolne. Rozbudowana armia urzędników przez obecnie panujących piszczy z radości. Proponuję odebranie wolnego wszystkim ratownikom WOPR również w piątek. Wolne powinno dotyczyć tylko i wyłącznie osób które z racji wykonywania zawodu MUSZĄ w tym dniu pracować. Oddawanie wolnego za święto przypadające w sobotę lub niedzielę tylko na Zielonej Wyspie. Zamykanie Urzędów Państwowych to kpina z ciężko pracujących Polaków. Czy właściciele marketów i sklepów też zamkną drzwi w piątek? Jak wszyscy to wszyscy. Ale krzyk by się podniósł.

 5. dokladnie ci co sie napracuja w tygodniu biora wolne ale przeciez latanie z kaweczka przemecza urzedy po 2 powinny byc otwarte do 22 jak sklepy i tyle i tak to my musimy wszystko wypelniac itp.. a oni tylko siedza ograniczyc ich ilosc w urzedzie miasta nadajac dziecku imie przekonalem sie z jakimi id…. mam do czynienia i oni w urzedzie pracuja kpina

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9588zł -0.44%
  • GBP 4.9449zł -0.22%
  • EUR 4.4697zł 0.06%
  • CHF 4.202zł 0%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”