Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Piaskach królują flaki. Dzisiaj odbędzie się Festiwal tej potrawy

Jedni tej potrawy nienawidzą, inni dla tego smaku są w stanie oddać bardzo wiele. Za jedne z najlepszych uchodzą flaki piaseckie. Dzisiaj w Piaskach odbędzie się tradycyjny Festiwal Flaków.

W niedziele w Piaskach odbędzie się święto dla miłośników flaków. Program tegorocznej imprezy jest bogaty i każdy, nawet osoby które nie przepadają za tą potrawą, powinien znaleźć coś dla siebie. Festiwal rozpocznie się o godzinie 14 koncertem Orkiestry Dętej z Piask. Pół godziny później z pokazem tańca wystąpi eMCe Dance Studio z Miejskiego Centrum Kultury w Piaskach.

Na godzinę 15:30 zaplanowano występ Kabaretu Młodzieży Piasecki, po którym odbędzie się ogłoszenie zwycięzców konkursów na Najlepsze Flaki Lubelszczyzny oraz Zapomniane Smaki Dawnej Kuchni o Puchar Burmistrza Piask. O godz. 18:00 wystąpi Teatr Muzyczny Rada z Białorusi, z kolei o godzinie 19:30 Beata Deutchman wykona piosenki Anny Jantar.

Gwiazdą wieczoru będzie Cleo, która na scenie pojawi się o godzinie 21:00. Później, czyli o godzinie 21:45 publiczność będzie się bawić przy muzyce zespołu Long and Junior. Dla tych, którym wciąż będzie mało, od 23:30 do 1:00 odbędzie się zabawa plenerowa z zespołem Artist.

Oprócz tego jak zawsze liczne stoiska nie tylko z flakami, prezentacje kulinarne Koła Gospodyń Wiejskich Lubelszczyzny, prezentacje i warsztaty rękodzieła ludowego, pokaż psów rasowych pod patronatem Związku Kynologicznego w Polsce oraz liczne zabaw dla dzieci.

40

(fot. lublin112, materiały organizatora)
2017-06-25 12:00:32

11 komentarzy

 1. Pan Sołtys z Miasta Inspiracji k/Świdnika

  Piaseckimi flakami „zaraziłem” się w czasach kiedy tam „urzędował” Pan Sieczkarz i… tak mi zostało.
  Nauczyłem się od Niego, jak się tę potrawę „płodzi” i wychodzi mi to nie najgorzej, ale dla przypomnienia tamtych smaków…
  Zaraz wsiadam do swojej czerwonej „foczki” i co mechaniczne konie wyskoczą w kierunku Piask…

 2. taka jest prawda

  Już nie mogę się doczekać jutra na lublin112. Będzie tyle nowych tekstów o rozbitych wiejskich pijakach, bójkach i innych cudach które działy się w Piaskach.
  Ah ten dreszczyk emocji.

 3. jakie są ceny , ktoś wie??

 4. Festiwal to super inicjatywa. Szkoda tylko, że atmosferę tam psują „czereśniaki” z takich aglomeracji jak Fajsławice, Bielecha, Dorohucza czy Pełczyn.

 5. Pampalini łowca zwierząt

  Cleo to będzie się rozbierać? Bo nie wiem czy jechać.

 6. Program artystyczny z roku na rok słabszy, a szkoda…

 7. Widzę, że lublin112 kasuje komentarze. Kolejny raz napiszę, że czekam na jutro i podsumowanie tego „festynu”.
  Ciekawe ilu pijanych kierowców będzie zatrzymanych i ile pobić wyjdzie na światło dzienne.
  Takie spędy zawsze kończą się tak samo.

 8. marta szkoda że ciebie tam nie ma bo na pewno bys dostała w tym spędzie po tym swoim pyszczku

 9. impreza jak zawsze jest spoko, tylko ta chamska ochrona przy wejściu psuje atmosferę i nie chce nic mówic ale na razie sprawdzają torebki i reklamówki jakie wnosimy i myślę że, niedługo to będą w kieszonkach, butach itd. sprawdzać czy się nie ma alkoholu i w ogóle. Pozdrawiam

Z kraju