Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

PGE buduje kolejne farmy fotowoltaiczne. Jedna z nich powstaje w naszym regionie

Do końca roku w Bedlnie Radzyńskim zostaną zainstalowane panele słoneczne. Powstaje tam jedna z farm spółki PGE Energia Odnawialna.

Spółka PGE Energia Odnawialna poinformowała w czwartek o budowie nowych farm fotowoltaicznych. Jedna z nich jest zlokalizowana w naszym regionie, a dokładnie w miejscowości Bedlno Radzyńskie. Ma to związek z planami spółki, która zapowiedziała, że do 2030 r. stworzy źródła fotowoltaiczne o mocy rzędu 3 GW. Na ten cel zabezpieczonych został już blisko 2,5 tys. ha gruntów w całym kraju. Pozostałe z budowanych właśnie farm, powstają na Mazowszu oraz w województwie łódzkim.

Jak wskazuje spółka, zgodnie z harmonogramami do końca roku w Bedlnie Radzyńskim zostaną już zainstalowane panele słoneczne.
Działka, na której jest realizowane przedsięwzięcie, ma łączną powierzchnię 5,5 ha. Wyprodukowana w tym miejscu energia będzie przesyłana bezpośrednio do krajowego systemu elektroenergetycznego za pomocą linii średniego napięcia. Cała instalacja ma zostać ukończona do drugiej połowy 2022 r.

Należąca do grupy kapitałowej PGE spółka PGE Energia Odnawialna jest obecnie największym producentem zielonej energii w Polsce. Posiada 17 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 5 farm fotowoltaicznych. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów produkujących energię odnawialną wynosi 2326,25 MW.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

4 komentarze

  1. A co mnie obchodzi co będzie za 50 lat ze światem. Ja już bedę w lepszym, ten obecny zmierza do samozagłady obyczajowej, srodowiskowej itd. Mnie to lotto

  2. kolejna eko-ściema,a prąd coraz droższy

  3. Tyle dobrego z paneli że jak zaczną wyłączać prąd jako sankcje/drożyznę to akumulator sobie nimi naładujesz i po ciemku nie będziesz siedział.

  4. taaa…a zwykły Kowalski nie będzie sobie mógł zrobić opłacalnej fotowoltaiki dla siebie…bo wchodzą złodziejskie zasady