Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Perła Browary Lubelskie S.A. przekazały pół tysiąca paczek dla osób w trudnej sytuacji życiowej (zdjęcia)

Browar Perła zwiększyła swoje zaangażowanie w akcje społeczne i charytatywne. W okresie przedświątecznym Perła pomaga lubelskiej Caritas pomagać najbardziej potrzebującym.

Wczoraj przedstawiciele firmy przywieźli i przekazali na ręce dyrektora Caritas Archidiecezji Lubelskiej księdza Pawła Tomaszewskiego 500 toreb z produktami spożywczymi o długim terminie przydatności. Trafią one do osób, które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji.

Znalazły się w nich podstawowe artykuły przydatne w każdej kuchni, jak m.in. ryż, makaron, cukier, olej, kasza, konserwy, choć z uwagi na zbliżające się święta nie zabrakło też słodkiego akcentu. Dodatkowo, jak podkreślił Maciej Ładwiński – Dyrektor ds. Marketingu spółki, wspólna akcja Browaru Perła i Caritas Archidiecezji Lubelskiej będzie miała jeszcze drugą odsłonę. Firmowe lokale lubelskiego producenta piwa – Perłowa Pijalnia Piwa i Perła Sport Pub – przygotują i dostarczą 400 porcji świątecznego bigosu dla uczestników tradycyjnej Wigilii Miłosierdzia organizowanej przez Caritas.

– Bardzo się cieszę, że m.in. dzięki tym darom serca przekazanym przez Perłę, podopieczni Caritas z Lublina i okolic otrzymają pomoc, która pozwoli im poczuć namiastkę prawdziwych świąt. Dziękuję naszemu dzisiejszemu gospodarzowi – ks. Pawłowi Tomaszewskiemu – za to, że możemy jednoczyć się w dobrej sprawie i wspólnie pomagać tym mieszkańcom naszego miasta i regionu, którzy tej pomocy szczególnie potrzebują – powiedział w dyr. Maciej Ładwiński.

Perła Browary Lubelskie S.A. przekazały pół tysiąca paczek dla osób w trudnej sytuacji życiowej (zdjęcia)

Perła Browary Lubelskie S.A. przekazały pół tysiąca paczek dla osób w trudnej sytuacji życiowej (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

10 komentarzy

 1. Norsk Arisk Black Metal

  „pomaga lubelskiej Caritas pomagać”

  Redakcjo, szanuję Was i jestem wdzięczny za to,. że nie osiągnęliście jeszcze poziomu Onetu/WP/Interii, gdzie stażyści bez szkół piszą artykuły, ale warto czasem przed publikacją sprawdzić tekst pod kątem powtórzeń w zdaniach.

  • Wszystko jest poprawnie – pomaga pomagać. Jeżeli Caritas komuś pomaga, a Perła pomaga Caritas, to prawidłowo jest napisane, że Perła pomaga pomagać Caritas. Nic w tym dziwnego, ani błędnego. To jest całość cytowanego fragmentu – „Perła pomaga lubelskiej Caritas pomagać najbardziej potrzebującym.”
   Pozdrawiamy

 2. Przekaz za Ali tylko komu (?)
  Naprawdę potrzebującym dalej nie ma kto pomóc.
  Myślą że dadzą paczkę raz w roku i temat zamknięty.
  Ilu alkoholików wyprodukowano (?)

 3. Jak widzicie na zdjęciach omnikrona nie ma. MAseczki nieskuteczne.

 4. Bardzo dobrze że nie dla żołnierzy…..
  Ale dlaczego przez Caritas? Przecież jest wiele znaków zapytania o te organizacje? Były dziennikarskie śledztwa ws. Złego dystrybuowania wielu rzeczy. Czy nie lepsza jest WOŚP? Lub inne organizacje cieszące się duyzmy zaufaniem Brat Albert?

 5. Nie wierz jąkatemu jak psu.

 6. taka pomoc powinni otrzymać naprawde potrzebujacy , znajdujacy sie w trudnej sytuacji, ale tacy ktorzy nie wydaja kilkuset zlotych miesiecznie na papierosy,(papierosy bez akcyzy kupowane na bazarku lub na mecie) i nie pija alkoholu ( nie przepijaja po prostu dochodow), bo paranoja byłoby pomagac takim potrzebujacym. Wystarczyłoby aby zrezygnowac z palenia i picia i nie trzeba żebrac u Caritas czy MOPS,

Z kraju