Pełna sala na spotkaniu z Dariuszem Kowalukiem. Wszyscy chcieli zdjęcie z mistrzem olimpijskim (zdjęcia)

Dzisiaj rano mieszkańcy Radzynia Podlaskiego mieli możliwość spotkać się z mistrzem olimpijskim z igrzysk w Tokio Dariuszem Kowalukiem. Zainteresowanie były bardzo duże.

W czwartek w Radzyńskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z mistrzem olimpijskim w sztafecie mieszanej na igrzyskach w Tokio Dariuszem Kowalukiem. Wzięli w nim udział władze miasta, mieszkańcy, uczniowie radzyńskich szkół czy też grupa podopiecznych z Dziennego Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Radzyniu Podlaskim.

Obecność mistrza olimpijskiego w Radzyniu nie jest przypadkowa. Wszystko dlatego, że pochodzi on z tych okolic. Wychował się w Komarówce Podlaskiej w powiecie radzyńskim. Tutaj też zaczynał swoją przygodę ze sportem.

Do tej pory Dariusz Kowaluk nie był znaną postacią w polskim sporcie. Ma na swoim koncie kilka osiągnięć z występów młodzieżowych, w gronie seniorów nie zdobył do tej pory żadnych medali. Jego marzeniem był jednak występ na igrzyskach olimpijskich. Tam odniósł sensacyjne zwycięstwo zostając mistrzem olimpijskim.

(fot. Tadeusz Kierych)

3 komentarze

  1. Jeśli nas tak straszą covidem to wszyscy to byli ale bez maseczek .

  2. To taki Usain Bolt powiatu Radzyńskiego ?? Władze Radzynia wypinają ” pierś” i przypisyją zasługi sobie , jakiego wychowali medalistę , w tym sęk źe zapewne przedtem nie znali gościa.

  3. ja nie chciałem

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!