Październik w Porcie Lotniczym Lublin

Port Lotniczy Lublin podsumował operacje lotnicze oraz ilość podróżnych w październiku. Niestety miniony miesiąc nie wypada najlepiej.

Port Lotniczy Lublin opublikował statystyki dotyczące październikowego ruchu pasażerskiego oraz operacji lotniczych. Liczba pasażerów, którzy pojawili się na lotnisku w ubiegłym miesiącu wyniosła 32 822 i była niższa niż we wrześniu. Wówczas na lotnisku pojawiło się 34 187 pasażerów.

W październiku wykonano 384 operacji lotniczych, taką samą liczbę jak we wrześniu tego roku. Niestety w porównaniu do analogicznego okresu roku 2018 widać spadek operacji lotniczych. Rok temu w październiku było ich 457. Liczba odprawionych podróżnych także się zmniejszyła, o niemal 5 tysięcy.

Warto przypomnieć, że z końcem października wzrosła z kolei, z 7 do 11 tygodniowo, liczba rejsów LOT-u do Warszawy. Z lubelskiego lotniska nadal można polecieć do Tel Awiwu, Oslo, Londynu, Kijowa, Eindhoven, Dublina, Antwerpii i Burgas.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. A są jakieś raporty finansowe , czy to lotnisko w ogóle zarabia na siebie ?

  • Są: niektórzy całkiem dobrze zarabiają na tym lotnisku a MY płacimy żeby w budżecie była kasa na utrzymanie tych którzy całkiem dobrze zarabiają na tym lotnisku i tak w koło macieju ze wszystkim.

 2. Lotnisko nie ma zarabiać na siebie! Ma być bramą , oknem na świat dla regionu, aby ten mógł gospodarczo się rozwijać. Dawno już zrozumiał to Rzeszów , Bydgoszcz i inne miasta. Ciekawe kiedy zrozumie to Lublin i zarząd lotniska. Oby nie wtedy gdy wycofa się jeszcze Wizzair , bo wtedy czeka AirPort Lublin los Radomia.

  • bredzisz człowieku

   • Niestety nie bredzi. Wycofanie WizzAir to będzie upadek. Rok temu był jeszcze EasyJet który do dziś w Krakowie i Warszawie ma super ofertę. Było chwilowo ukraińskie Bravo i był Ryanair na paru kierunkach. A dziś ? Loty Lotem do Warszawy ? To może do Radawca jeszcze zorganizujcie ? Akurat najmniej mnie boli jak podatki idą w sprawnie działające lotnisko bo w zamian mam tanie weekendy w Europie. Tyle, że lubelskie lotnisko na poziomie rozwojowo-decyzyjnym sprawnie nie działa.

  • Coś w tym jest. Wolałbym latać z Lublina ale jeżdżę do Modlina bo jest taniej i są lepsze pory wylotów.

 3. A ja jestem bardzo ciekawa, czy i kiedy wrócą loty do Szwecji. Obłożenie było zawsze a tu taka decyzja o wycofaniu.
  Dużo osób jest niezadowolonych z tego powodu.

 4. Kiedy były loty do Szkocji i innych niż Londyn miast Anglii lotnisko notowało tylko wzrosty ilości obsługiwanych pasażerów. Może warto by się zastanowić nad przywróceniem rentownych połączeń. A tak by the way, czy są wyniki ankiety o pożądanych kierunkach, którą port przeprowadził w tamtym roku na łamach różnych mediów?

 5. ludzie latajta !!!!!!!!!! czego wy nie latacie ?? przez was lotnisko zbankrutuje hahaha

 6. Własnie lecę ……do nocnego, lub na stację.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9646zł 0.41%
  • GBP 4.9941zł 0.05%
  • EUR 4.4745zł 0.02%
  • CHF 4.2099zł 0.04%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa morskiego otworzą wyjątkową wystawę
   W Lubartowie odbędzie się coroczne „Annowanie”, czyli ogólnopolski zjazd Anek
   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka