„Patologia”, która zdewastowała przystań kajakową, została zatrzymana. To dwóch nastolatków (zdjęcia)

Ustaleni zostali sprawcy dewastacji przystani kajakowej w gminie Wólka. Tak jak podejrzewali mieszkańcy, nie zrobił tego nikt obcy. Sprawcy wyjaśniali, że… zrobili to z nudów.

Policjanci zatrzymali sprawców dewastacji przystani kajakowej oraz towarzyszącej jej infrastruktury w Sobianowicach koło Lublina. Jak już informowaliśmy, zniszczony został drewniany pomost, połamano też ławki i kosze na śmieci, oraz potłuczono tablice informacyjne. Niedawno stworzone przez gminę Wólka miejsce, które miało służyć rekreacji, odpoczynkowi i spędzeniu wolnego czasu, w wyniku działania wandali, obecnie do niczego się nie nadaje. Łączne starty oszacowano na 10 tysięcy złotych.

– Chuligani nie mogą bezkarnie niszczyć inwestycji i naszych wspólnych starań o ładne otoczenie. Chuligani to w tym wypadku najłagodniejsze określenie tej patologii, która dopuściła się tak prymitywnych i nieakceptowalnych przez każdego normalnego człowieka zachowań. Piętnujmy tego typu postępowanie i nie pozwólmy wyzutemu z wszelkich zasad moralnych marginesowi społecznemu, aby poczuł się bezkarny. Pokażmy im ich miejsce w szeregu, a raczej jego brak i doprowadźmy do wykluczenia tego typu postaw z naszej społeczności – apelował wówczas do mieszkańców Wójt gminy Wólka Edwin Gortat.

Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu w Niemcach. Działania funkcjonariuszy przyniosły oczekiwane efekty. Funkcjonariusze ustalili, że za dewastacją stoi dwóch młodych mieszkańców gminy Spiczyn w wieku 17 i 18 lat. Obaj zostali zatrzymali i usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Przyznali się do winy i wyjaśnili, że zrobili to… z nudów. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności a także zwrot kosztów naprawy dokonanych przez siebie zniszczeń.

(fot. UG Wólka)

Zobacz również

30 komentarzy

  1. młodzież plus plandemia

    Efekt plandemii

  2. Ja bym dał ze dwa lata prac społecznych. Prawdopodobnie i tak nic ich o nie nauczy ale przynajmniej odpracowaliby to i już by się nie nudzili.

  3. No to mamy kosę z gminą Spiczyn. Będzie bitka.
    Gratulacje dla policji.

  4. Zorganizować pracę porządkowe na 12h dziennie 6 dni w tygodniu, to nie będzie czasu na myślenie o głupotach.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności