Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

„Patologia”, która zdewastowała przystań kajakową, została zatrzymana. To dwóch nastolatków (zdjęcia)

Ustaleni zostali sprawcy dewastacji przystani kajakowej w gminie Wólka. Tak jak podejrzewali mieszkańcy, nie zrobił tego nikt obcy. Sprawcy wyjaśniali, że… zrobili to z nudów.

Policjanci zatrzymali sprawców dewastacji przystani kajakowej oraz towarzyszącej jej infrastruktury w Sobianowicach koło Lublina. Jak już informowaliśmy, zniszczony został drewniany pomost, połamano też ławki i kosze na śmieci, oraz potłuczono tablice informacyjne. Niedawno stworzone przez gminę Wólka miejsce, które miało służyć rekreacji, odpoczynkowi i spędzeniu wolnego czasu, w wyniku działania wandali, obecnie do niczego się nie nadaje. Łączne starty oszacowano na 10 tysięcy złotych.

– Chuligani nie mogą bezkarnie niszczyć inwestycji i naszych wspólnych starań o ładne otoczenie. Chuligani to w tym wypadku najłagodniejsze określenie tej patologii, która dopuściła się tak prymitywnych i nieakceptowalnych przez każdego normalnego człowieka zachowań. Piętnujmy tego typu postępowanie i nie pozwólmy wyzutemu z wszelkich zasad moralnych marginesowi społecznemu, aby poczuł się bezkarny. Pokażmy im ich miejsce w szeregu, a raczej jego brak i doprowadźmy do wykluczenia tego typu postaw z naszej społeczności – apelował wówczas do mieszkańców Wójt gminy Wólka Edwin Gortat.

Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu w Niemcach. Działania funkcjonariuszy przyniosły oczekiwane efekty. Funkcjonariusze ustalili, że za dewastacją stoi dwóch młodych mieszkańców gminy Spiczyn w wieku 17 i 18 lat. Obaj zostali zatrzymali i usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Przyznali się do winy i wyjaśnili, że zrobili to… z nudów. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności a także zwrot kosztów naprawy dokonanych przez siebie zniszczeń.

(fot. UG Wólka)

Autor: redakcja

30 komentarzy

  1. młodzież plus plandemia

    Efekt plandemii

  2. Ja bym dał ze dwa lata prac społecznych. Prawdopodobnie i tak nic ich o nie nauczy ale przynajmniej odpracowaliby to i już by się nie nudzili.

  3. No to mamy kosę z gminą Spiczyn. Będzie bitka.
    Gratulacje dla policji.

  4. Zorganizować pracę porządkowe na 12h dziennie 6 dni w tygodniu, to nie będzie czasu na myślenie o głupotach.