Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Pasem awaryjnym wyprzedzał ciąg pojazdów. Doprowadził do kolizji, porzucił skodę i uciekł pieszo

W minioną sobotę młody mężczyzna na drodze krajowej nr 12 spowodował kolizję z dwoma pojazdami, po czym uciekł pieszo z miejsca zdarzenia. 21-latek został zatrzymany. Okazało się, że miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 19 na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Brzezice w powiecie świdnickim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu trzech pojazdów osobowych.

Jak ustalili policjanci 21-letni mieszkaniec Lublina kierując pojazdem marki Skoda Superb, pasem awaryjnym wyprzedzał ciąg pojazdów i podczas tego manewru najechał na tył pojazdu marki Skoda Octavia, który wjechał do rowu i przewrócił się na prawy bok. Sprawca kolizji zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z pojazdem marki Peugeot, który w wyniku zderzenia wjechał do rowu.

21-latek po dwóch kolizjach zatrzymał swój pojazd na poboczu, po czym oddalił się pieszo z miejsca zdarzenia. Mundurowi ustalili miejsce pobytu sprawcy, a następnie go zatrzymali. Okazało się, że 21-latek posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyznę poddano badaniu retrospekcyjnemu mającemu na celu ustalenie czy w momencie zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Trwa ustalanie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

(fot. Policja Świdnik)

Autor: redakcja

15 komentarzy

  1. ciekawe czy wysoki sąd okaże się dobrym sadem i posadzi smiałka na jakiś czas.

  2. To był dobry chłopak, nie karany więc nic złego mu nie będzie.