690 680 960

Pasem awaryjnym wyprzedzał ciąg pojazdów. Doprowadził do kolizji, porzucił skodę i uciekł pieszo

W minioną sobotę młody mężczyzna na drodze krajowej nr 12 spowodował kolizję z dwoma pojazdami, po czym uciekł pieszo z miejsca zdarzenia. 21-latek został zatrzymany. Okazało się, że miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 19 na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Brzezice w powiecie świdnickim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu trzech pojazdów osobowych.

Jak ustalili policjanci 21-letni mieszkaniec Lublina kierując pojazdem marki Skoda Superb, pasem awaryjnym wyprzedzał ciąg pojazdów i podczas tego manewru najechał na tył pojazdu marki Skoda Octavia, który wjechał do rowu i przewrócił się na prawy bok. Sprawca kolizji zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z pojazdem marki Peugeot, który w wyniku zderzenia wjechał do rowu.

21-latek po dwóch kolizjach zatrzymał swój pojazd na poboczu, po czym oddalił się pieszo z miejsca zdarzenia. Mundurowi ustalili miejsce pobytu sprawcy, a następnie go zatrzymali. Okazało się, że 21-latek posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyznę poddano badaniu retrospekcyjnemu mającemu na celu ustalenie czy w momencie zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Trwa ustalanie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

(fot. Policja Świdnik)

15 komentarzy

  1. ciekawe czy wysoki sąd okaże się dobrym sadem i posadzi smiałka na jakiś czas.

  2. To był dobry chłopak, nie karany więc nic złego mu nie będzie.

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 4.1545zł -0.82%
  • GBP 5.2106zł -0.01%
  • EUR 4.4717zł -0.16%
  • CHF 4.6136zł -0.16%

Polub nas