Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pasażerowie autobusu mieli bardzo dużo szczęścia. Kilka osób otrzymało pomoc medyczną, nikt nie został ranny (zdjęcia)

Kolejny autobus przewrócił się na drodze krajowej nr 17. Tym razem na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Kilka osób miało niegroźnie skaleczenia, czy drobne urazy.

Jako kolizja zostało zakwalifikowane wczorajsze zdarzenie z udziałem autobusu, jakie miało miejsce na drodze krajowej nr 17 między Piaskami a Krasnymstawem. Około godziny 21:10 w miejscowości Kolonia Siedliszczki w powiecie świdnickim autobus wpadł do rowu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący autobusem 57-letni obywatel Ukrainy poruszał się w kierunku Lublina. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego ten zjechał z jezdni, wpadł do rowu i przewrócił się na bok. Tam sunął kilka metrów, po czym zatrzymał się opierając dachem o drzewo.

Był to rejsowy kurs z Iwano-Frankowska do Warszawy. Jak nam przekazano, podróżowało nim 27 osób. Na pomoc poszkodowanym ruszyli strażacy, ratownicy medyczni oraz policjanci. Okazało się, że na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Kilku pasażerów wymagało opatrzenia niegroźnych ran i urazów. Odbyło się to na miejscu.

Podróżni zostali przewiezieni do jednostki OSP w Piaskach, gdzie mogli się ogrzać i poczekać na transport zastępczy. Jak nam wyjaśniali, niektórzy jechali do pracy, inni zaś na lotnisko w Warszawie, skąd mieli ruszyć w dalszą podróż.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca autokaru był trzeźwy. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności, a przede wszystkim przyczyny tego zdarzenia.

W działaniach ratunkowych brali udział strażacy ze Świdnika, Lublina, Krasnegostawu, Łęcznej oraz z jednostek OSP z terenu powiatu. Do tego zespoły ratownictwa medycznego z Lublina, Świdnika i Krasnegostawu, a także policja.

Było to już kolejne w ostatnim czasie tego typu zdarzenie na tej trasie. Miesiąc temu w Łopienniku Podleśnym przewrócił się autokar, którym podróżowali obywatele Litwy. Wówczas okazało się, że 64-letni kierowca zasnął w trakcie jazdy.

W zdarzeniu poszkodowanych zostało wówczas kilkanaście osób, z czego jedna z nich odniosła ciężkie obrażenia ciała. Kierowca usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. Dziadek ze Slamsowa

    Całe szczęście, że oparł się o drzewo, gdyby nie to, autobus stałby się mikserem

  2. Jeżdżę codzienni tą trasą i zawszw jak wyprzedzam ukraiński bus, to kierowca gada z r eki przez telefon.

  3. 27 dusz na pokładzie miał i kwalifikacja jako kolizja??

  4. czy u pana na zdjeciu #2 to brzuch pod kurtka?

Z kraju