Papierosy jechały ukryte w trocinach (zdjęcia)

Ponad 43 tys. paczek papierosów o wartości blisko 600 tys. zł, ujawnili w pociągach towarowych funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej. Nielegalna kontrabanda przyjechała z Białorusi do Polski ukryta w transporcie trocin.

W wyniku dwóch kontroli, przeprowadzonych w dniach 8 i 10 listopada w Terespolu, ujawniono łącznie 43 145 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej ponad 593 tys. zł.

Kontrabanda ukryta była w wagonach pociągów towarowych relacji Brześć – Małaszewicze. Zawinięte w czarną folie pakiety papierosów jechały razem z legalnym ładunkiem zrębki drewnianej.

Pociągi zostały skierowane do Oddziału Celnego w Małaszewiczach, gdzie przy użyciu specjalistycznego sprzętu zostały rozładowane.

W sprawach wszczęte zostały postępowania przygotowawcze.

(fot. NOSG)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. zawsze mnie ciekawi skąd celnicy wiedzą o takiej akcji? A to kontrabanda schowana w wagonach pod węglem, a to w trocinach. Skąd wiedzą gdzie szukać? Tak wyrywkowo trzepią cały pociąg i zawartość wagonów i czasem przypadkiem a coś dużego trafią, czy znajdują w dwóch wagonach żeby odtrąbić sukces a dwadzieścia następnych przejeżdża?

 2. Sprzedać fajki i pokryć koszty rozładunku powstałe,,przy użyciu specjalistycznego sprzętu”

 3. Sprzedaż Naszych spadła to robią co mogą.A może tak obniżyć vaty ,akcyzę i te inne opłaty?Sprzedaż wzrośnie i jeszcze pojdzie na zachód,ale NIE!!!Lepiej klepać 1,2 czy 5 groszówki za wieksze stawki;a potem Zusy pierdusy wysyłają listy za złocisze,że masz nadpłatę lub nie np 2 GROSZE.Ci Wielcy to ni huha rozumu.

  • Jakich naszych? Cały przemysł w rękach zagranicznych koncernów. Zyski idą do rajów podatkowych. Czy Państwo ma również z akcyzy zrezygnować? Nie znam się ale wypowiem?

   • 80% ceny fajek to akcyza VAT itd. rozumiesz? Mnie dziwi kto daje 14 zł za paczkę ruskich fajek? Bo według celników tyle są warte.

 4. Trociny schowane w trocinach.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7416zł -0.75%
  • GBP 5.0897zł -0.21%
  • EUR 4.5342zł -0.29%
  • CHF 4.213zł -0.38%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL