Papierosy jechały ukryte w deskach i w dachu busa

Ponad 18 tys. paczek papierosów zatrzymali na granicy w Hrebennem funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Tytoniowa kontrabanda ukryta była w specjalnie wydrążonych deskach oraz w dachu busa typu chłodnia.

W pierwszym przypadku towarem oficjalnie zgłoszonym do odprawy celnej były palety. Obraz z prześwietlania pojazdu na skanerze wskazywał jednak, że nie jest to jedyny towar, jaki znajduje się w naczepie samochodu ciężarowego jadącego z Ukrainy do Polski.

Po skierowaniu pojazdu do rozładunku funkcjonariusze celno-skarbowi przez kilka godzin wydobywali ze specjalnie wydrążonych desek papierosy z ukraińskimi znakami akcyzy. W sumie przemytnicy próbowali wwieźć w ten sposób na teren Unii Europejskiej 15 763 paczki papierosów. Rynkowa wartość nielegalnego towaru wynosi ponad 215 tys. złotych.

Kierowca ciężarówki twierdził, że nic nie wiedział o dodatkowym ładunku. Funkcjonariusze wszczęli przeciwko niemu postępowanie karne skarbowe, zabezpieczając na poczet kary samochód z naczepą.

Kolejne nielegalne papierosy funkcjonariusze z Hrebennego znaleźli w samochodzie typu bus-chłodnia. Podczas odprawy kierowca i pasażer busa deklarowali, że jadą do Polski po części samochodowe. Po prześwietleniu pojazdu na skanerze, a następnie szczegółowej rewizji okazało się jednak, że tak naprawdę mężczyźni próbowali przemycić do Polski 2 350 paczek papierosów. Ukryli je w odpowiednio przerobionym dachu busa oraz w agregacie chłodniczym. Rynkowa wartość towaru wynosi 32 tys. zł.

Do własności papierosów przyznał się kierowca busa, 25-letni obywatel Ukrainy. Na poczet kary funkcjonariusze celno-skarbowi zabezpieczyli od niego 3 tys. zł. Mundurowi zajęli też przystosowany do przemytu samochód.

20180719 Hrebenne deski (2)

20180719 Hrebenne deski (3)

20180719 Hrebenne deski (5)

20180719 Hrebenne dach busa2

20180719 Hrebenne dach busa1

2018-07-19 20:36:31
(fot. KAS)

Zobacz również

7 komentarzy

  1. Wyrośnięty ten BUS 🙂

  2. Wiklinowy Nocnik

    hehe a jakby nic nie znalezli to by ukladali z powrotem deska po desce?

  3. to w końcu bus czy ciężarówka? ;]

  4. O.kurła Pjoter rothmansy jagodowe i zwykłe

  5. „i w dachu busa”…

  6. jeszcze żeby ten ukraiński syf dało się palić – tragedia te papierosy – smoła w gębie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew