Pacjent zakażony koronawirusem został przewieziony ze szpitala w Bełżycach do SPSK1 w Lublinie

Pacjent z zakażeniem koronawirusem, który do tej pory przebywał w szpitalu w Bełżycach, został przewieziony do szpitala w Lublinie. Obecnie znajduje się on w SPSK1.

W czwartek rano Agnieszka Strzępka rzecznik prasowy Wojewody Lubelskiego poinformowała nas, że została podjęta próba przetransportowania pacjenta ze szpitala w Bełżycach do SPSK1 w Lublinie.

Jednak z przyczyn związanych ze stanem zdrowia pacjenta, nie została ona zrealizowana. Kolejne działania miały zostać podjęte przez szpital zgodnie z rekomendację lekarza prowadzącego. W czwartek po południu otrzymaliśmy informację, że wykonano transport pacjenta do szpitala w Lublinie.

– Potwierdzam informację – pacjent ze szpitala z Bełżyc, został przewieziony do szpitala SPSK1 w Lublinie – przekazała Agnieszka Strzępka.

Obecnie na terenie woj. lubelskiego odnotowano 6 przypadków zakażenia koronawirusem. W całym kraju liczba zakażonych wzrosła do 48. Dwa nowe przypadki dotyczą osób ze Szczecina i Opola. Łącznie w całej Polsce zdiagnozowano już 49. osób chorych na COVID-19, jedna z osób zmarła. Była to pacjentka szpitala w Poznaniu.

Po godzinie 16 Ministerstwo Zdrowia zdrowia poinformowało o kolejnych dwóch przypadkach zakażenia.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

24 komentarze

 1. jechali przez zemborzyce w asyscie policji

  • dk 19 jechali koło południa, jakimś trafikiem a za nimi policja. z daleka było widać pomarańczowe kombinezony za kierownicą

 2. No i który to taki wszechwiedzący już chłopa pochował- żenada.

 3. Władza ukrywa skalę zachoriwań? Zobaczcie inne kraje po kilka tysięcy przypadków! Pewnie u nas cudownie kropidlo działa w kościele… We Włoszech nie ma miejsc w szpitalach, a zmarłych nie ma kto odebrać.. Ludzie unikajcie galerii, powitań i dbajcie o higienę!

 4. *** i jego *** i ***. Pięknie sie zachowali. Kiedy odwiedzi ich prokurator?????
  A ten h%#@+ jeszcze klapie i obraza ludzi.

 5. Nie stygmatyzójcie człowieka. Nikt z nas naprawdę nie był i częściowo nie jest w stanie przewidzieć takich konsekwencji.
  Wirus prawie się zadomowił w polsce a ludzie będą bagatelizować sprawę dopóki nie umrze kilkadziesiąt osób.
  Dlatego narazie nikt na ulicy nie nosi maseczek …. bo obciach!? Niedługo pod groźbą kary wszyscy je założą i dopiero przestanie przybywać chorych …. jak w Wuchan.

 6. Chciałem zapytać, jak sie ma przyjmowanie pacjentów planowanych do zabiegów w Szpitalu, mimo decyzji Wojewody o zakazie wykonywania zabiegów planowych ? . Czy ktoś się tym interesuje, kontroluje bo widzę że tu aby się liczy pieniądz i wykonany zabieg a nie pacjent . A co tam zdrowie , a co tam wirus. Szpital w Poniatowej zaprasza.

 7. Ten młody mówił, że byli tam w 11 osób. On i jego rodzinka chorzy. A co z resztą? Dalej sobie chodzą tak jak przez cały miesiąc? A ten gnojek jeszcze dziobem kłapie „że nikt go nie przebadał i to wina państwa”. Skoro twierdzi, że źle się czuł to sam powinien stuknąć się w łeb i siedzieć w domu.

  • Broni swojej d…y to kłapie dziobem oskarżając wszystkich do okoła tylko nie widzi swojej głupoty. Wyjechał i się zaraził na własne życzenie to o co teraz pretensje.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8144zł -0.17%
  • GBP 5.2411zł 0.03%
  • EUR 4.533zł -0.18%
  • CHF 4.1222zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja