Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Otwarcie trasy S17 już we wtorek

Już od wtorku znacznie skróci się przejazd z Lublina w stronę stolicy. W południe nastąpi otwarcie nowego ekspresowego odcinka trasy S17.

To co od kilku tygodni zapowiadali drogowcy w końcu stanie się faktem. Już od wtorkowego popołudnia pierwsze samochody pojadą nowym 24 kilometrowym odcinkiem ekspresowej trasy S17 od wiaduktu przy węźle Jastków do węzła Kurów Zachód, gdzie znajduje się końcowy odcinek nowej drogi. Jak udało nam się ustalić, już od południa usuwane będą wszystkie zapory, które blokują wjazd na nową drogę. Dzięki temu znacznie skróci się przejazd w stronę Kurowa, gdyż przejazd tym odcinkiem z maksymalną prędkością 120 km/h zajmuje 12 minut.

Dla kierowców przygotowano dwa Miejsca Obsługi Podróżnych, które ulokowane są po obu stronach drogi, na wysokości miejscowości Markuszów. Obecnie dostępne są parkingi wraz z placem zabaw dla dzieci oraz zadaszeniami gdzie można odpocząć oraz toalety. Niebawem rozpocznie się budowa stacji paliw wraz z restauracją tuż przy obu parkingach. Na ekspresówkę będzie można wjechać w czterech miejscach, jadąc od Lublina na węźle Jastków, jadąc od Warszawy na węźle Kurów Zachód oraz poprzez dwa węzły znajdujące się wzdłuż nowej drogi: Nałęczów oraz Kurów Wschód.

Wykonawcą całego 23,7 kilometrowego odcinka było konsorcjum Mota – Engil Polska Central Europe wraz z partnerami: Mota – Engil Engenharia e Construcao Portugalia, Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Lubartów, Komunalnym Przedsiębiorstwem Robót Drogowych z Lublina i Przedsiębiorstwem Robót Drogowych z Puław. Cała trasa jest dwujezdniowa, znajduje się na niej  20 obiektów inżynierskich, w tym siedem mostów, trzynaście wiaduktów drogowych oraz 31 przejść dla zwierząt i płazów a także przepusty. Dodatkowo wybudowano 57 odcinków dróg dojazdowymi o łącznej długości 38,4 km, które umożliwiają połączenie z istniejącą siecią dróg i zapewnienie pełnej obsługi komunikacyjnej okolicznych terenów.

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo