Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Otwarcie Słonecznego Wrotkowa już w następnym tygodniu

W czwartek 20 czerwca, czyli w uroczystość Bożego Ciała, rozpocznie się nowy sezon w ośrodku Słoneczny Wrotków. Przed nadchodzącymi wakacjami kompleks basenów nad Zalewem Zemborzyckim został poddany największej przebudowie w swojej historii.

Niektóre obiekty znajdujące się na terenie Słonecznego Wrotkowa zostały wyremontowane i zmodernizowane. Niecki wszystkich basenów w kompleksie zostały wymienione na nowe. Dwa z nich będą miały na stałe podgrzewaną wodę dzięki zamontowanym pompom ciepła. Dodatkowo wszystkie będą mogły być dogrzewane dzięki specjalnej powłoce, którą będzie można przykryć wodę w basenach. Powłoka ta będzie także chroniła baseny przed wszelkimi zanieczyszczeniami, chociażby spadającymi z drzew czy nanoszonymi w czasie silnego wiatru.

Nowe są także wszystkie tzw. nogomyje, przez które należy przejść kierując się do basenów. A drewniane pomosty pomiędzy basenami zostały wyremontowane i odświeżone.

Przebudowa objęła także wszystkie instalacje zasilające wodne atrakcje ośrodka w wodę i utrzymujące ją w odpowiedniej czystości. W tym celu na terenie ośrodka powstał nawet specjalny budynek, który stał się technicznym sercem całego kompleksu.

Wszystkie prace zostały już zakończone i zgłoszone do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Obecnie MOSiR czeka na wydanie tzw. pozwolenia na użytkowanie, dlatego data otwarcia ośrodka została wyznaczona na 20 czerwca. Jednocześnie warto zaznaczyć, że woda we wszystkich atrakcjach kompleksu została już przebadana przez służby sanitarne i dopuszczona do użytku.

Słoneczny Wrotków

Kompleks składa się z 5 basenów rekreacyjnych o różnej wielkości: basenu pływackiego, basenu 25-metrowego, dwóch basenów 12 metrowych oraz 7-metrowego brodzika. Na terenie obiektu znajduje się również 100-metrowa zjeżdżalnia „anakonda”, trójtorowa zjeżdżalnia rodzinna, zjeżdżalnia ,,cebula”, wodny plac zabaw, boisko do siatkówki, wyspa piratów – plac zabaw dla dzieci, restauracja oraz zaplecze sanitarne.

Nadzór nad bezpiecznym i prawidłowym funkcjonowaniem kompleksu zapewniają wykwalifikowani ratownicy i wyposażona w monitoring służba ochrony.

W pobliżu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego i rekreacyjnego, która w swojej ofercie posiada kajaki jedno i dwu-osobowe, rowery wodne, rowery górskie, sprzęt do windsurfingu. Wypożyczalnia pełni także rolę zaplecza dla obsługi spływów kajakowych.

W części niepłatnej okalającej kompleks basenowy znajdują się punkty gastronomiczne wraz z infrastrukturą dla klientów i ich dzieci – brodzik z uzdatnioną wodą, place zabaw i urządzenia do ćwiczeń. Kompleks będzie czynny codziennie w godz. 9-20.

Cennik ośrodka będzie taki sam, jak w poprzednim sezonie – dzieci do ukończenia 7 roku życia zapłacą 7 zł, młodzież do 18 roku życia 14 zł, a dorośli 21 zł. Czas przebywania w kompleksie jest nielimitowany.

Kąpieliska w Zalewie Zemborzyckim

Równocześnie z otwarciem ośrodka Słoneczny Wrotków zostaną uruchomione kąpieliska w Zalewie Zemborzyckim: od strony Mariny i od strony ośrodka Słoneczny Wrotków. Od 20 czerwca kąpieliska będą objęte nadzorem ratowników wodnych.

(fot. archiwum)

15 komentarzy

 1. Kąpielisko na dwa miesiące. Dlaczego dopiero teraz? Co roku SW otwarty jedynie przez połowę sezonu…

 2. Akurat jak się upały skończą 🙂

 3. Rychło w czas tak szybko jak most na Grygowej czy D.303.

 4. Weźcie patologi nie wpuszczajcie i pijaków.

 5. I znowu gówna bachorów będą pływały oraz ich rodziców patroli. Tfu, w życiu nie chciałbym tam „wypoczywać”.

  • W takim razie idź pobawić się z Melosmiaczem.

  • To nie wypoczywaj! Czy ktoś przykłada tobie broń do głowy i każe tam iść?? Ciągłe tylko narzekania. Nie podoba się to obok jest zalew czynny cały rok! Drogi również w zimie mają robić? Cokolwiek by nie było to źle i źle…

 6. Dmuchane „baseny” za miliony, w sam raz dla dymanego plebsa.

 7. Wolę pojechać nad jezioro

 8. Olo- wolisz jeziorko bo tam więcej kupy swobodnie pływa?!

 9. Nad bezpieczeństwem będzie czuwać wykwalifikowana kadra ratownicza, czytaj ” 80% dzieci” i ich kierownicy, którzy pracują tu i tam, a na Wrotkowie odsypiają.
  I tu jak wszędzie łapka łapkę myje., ale skoro somsiad z Jabłonnej jest Prezesem WOPR, to ja mogę być kierownikiem Ratowników!
  Pozdrawiam Panów P. K i jego kolesia sumsiada zza płota wielokrotnego kierownika z Ośrodka Słoneczny Wrodków Marka S.
  Nosił wilk razy kilka…

 10. Pozdrawiam mało zorientowanego w świecie Kubę. Bezpieczeństwa na Słonecznym Wrotkowie pilnują osoby, które ukończyły szereg kursów na ratownika wodnego, a także muszą być pełnoletnie, z tego co wiem to Pan M.S. nie pracuje na Wrotkowie. Kierownikiem zostaje osoba z doświadczeniem. Zapraszam sąsiada na szkolenie, które jest dość wymagające, żeby poukładać Panu głowie. Kto wie, może w przyszłości zostanie Pan Kierownikiem. PK

Z kraju