Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Osunęła się ziemia, mężczyzna został przysypany w wykopie. Akcja ratunkowa trwała 2 godziny (foto)

Na znajdującego się w głębokim wykopie mężczyznę osunęła się ziemia. Został on też przygnieciony rurą. Po dwugodzinnej akcji ratunkowej został on wyciągnięty.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 10:30 w Pokrówce. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane, że przy ulicy Wiosennej mężczyzna został przysypany ziemią. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak się okazało, przy jezdni wykonywane były wykopy z użyciem ciężkiego sprzętu. W pewnym momencie ziemia się osunęła i przysypała częściowo jednego z pracowników, który znajdował się na głębokości ok. 4 metrów.

Na pomoc natychmiast ruszyli jego koledzy, którzy do czasu przyjazdu ratowników odkopywali poszkodowanego szpadlami. Następnie strażacy, po wstępnym zabezpieczeniu wykopu musieli odkopać najpierw rurę, która przygniatała mężczyznę. Przy użyciu koparki i pasa transportowego odciągnięto ją na bok, a tym samym można było wyciągnąć poszkodowanego.

Akcja ratunkowa, w której uczestniczyło 11 ratowników, trwała niemal dwie godziny. Poszkodowanym zajęli się ratownicy medyczni i trafił on na badania do szpitala. Mężczyzna cały czas był przytomny. Obecnie trwa ustalanie przyczyn zdarzenia.

17 komentarzy

  1. coś słyszeli o BHP?

Dodaj komentarz