Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ostrzeżenie pogodowe: W regionie prognozowany silny wiatr, nawet do 95 km/h

Polska jest obecnie w strefowej cyrkulacji atmosfery, która charakteryzuje się napływem mas powietrza znad Oceanu Atlantyckiego oraz narastającym gradientem ciśnienia, który powoduje wzrost prędkości wiatru. Coraz silniejsza dominacja północnej części tego wielkiego akwenu sprzyja tworzeniu się głębokich i dość groźnych ośrodków niskiego ciśnienia.

Jutro nasz kraj dostanie się pod wpływ wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia o imieniu „XAVIER”, który przemieszczać ma się w pasie przez zachodnią, a następnie centralną i wschodnią część kraju. Po południowej stronie dynamicznego niżu pojawi się duży gradient ciśnienia, dlatego wystąpią silne porywy wiatru.

Omawiany niż przyniesie nie tylko silny wiatr. Towarzyszyć ma mu układ frontów atmosferycznych, przynoszących opady deszczu o charakterze wielkoskalowym. Prognozy modeli numerycznych wskazują, że silny wiatr w połączeniu z opadami deszczu może pojawić się już w czwartek wieczorem. Następnie z biegiem godzin wzrastać ma jego prędkość z południowego-zachodu i zachodu.

Średnia prędkość wiatru wyniesie od 25 km/h do 50 km/h, natomiast w porywach od 60 km/h do 95 km/h. Szczególnie mocno powieje w drugiej części nocy z czwartku na piątek i w godzinach porannych. Silny wiatr zacznie stopniowo słabnąć w piątek rano.

Ze względu na prognozowane silne porywy wiatru zalecamy unikania stawania pod drzewami i innymi obiektami, które może unieść wiatr. Tak silny wiatr, który jest prognozowany może powodować zagrożenie dla życia i zdrowia oraz mienia.

Bieżącą prognozę dla miast możecie sprawdzać pod adresem poniżej.
https://fanipogody.pl/prognoza-pogody/

2017-10-04 12:25:18
(fot. pixabay.com)

8 komentarzy

 1. Czy szanowny rząd nie widzi jak jesteśmy atakowani ?
  Wiatr, deszcz… zimno … Dlaczego nikt nie reaguje ? Jak czlowiek coś odwali przeciwko Państwu to zaraz służby stają na głowie by go dopaść, skazać i odhaczyć sprawę..
  Typowe Polaczki w tym Rządzie. Aby tylko na pokaz cos zrobic, aby bylo glosno, że cos robią… a prawda jest taka.. że oni nic nie robią by lepiej się nam żyło (nam-mam na mysli nas)

 2. Fani pogody poszli w komerchę. Nie ma sensu ich obserwować na fejsie bo jest to nic innego jak kopia specjalistycznych stron o pogodzie.

  • Janek. Pisząc o kopii specjalistycznych stron nie jesteś uczciwy. Na każdą z naszych prognoz, czy ostrzeżeń poświęcamy wiele czasu. Każda z nich jest nasza autorska, nic nie kopiujemy.
   Na, jak to ująłeś „specjalistycznych” stronach wszystko co znajdziesz o pogodzie to mapka z chmurką, czy kropelką deszczu. Nasza strona niesie ze sobą chyba więcej informacji i wiedzy o pogodzie 😉

   Co do „poszli w komerchę”. Napisz mi czy Ty do pracy chodzisz za darmo?

   Pozdrawiam,
   Michał – FaniPogody.pl

   • Fan to hobby. Hobby non profit. Cos jeszcze?

    • Janek. Kompletnie się z Tobą nie zgadzam. To tylko w Polsce jest takie przeświadczenie, że jak robisz to co kochasz, to masz to robić za darmo. Mało tego, Ty nam sugerujesz, że mamy do tego dopłacać i to nie małe pieniądze. Nikt nam nie daje silnego serwera za darmo tylko dlatego, że „fan to hobby” jak to napisałeś 🙂

Z kraju

Polityka i społeczeństwo