Ostrzeżenie o silnym wietrze w regionie

W ciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin należy spodziewać się silnych porywów wiatru. Wszystko za sprawą rozległego niżu przesuwającego się z zachodu na wschód kraju.

Wpływ na pogodę w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin będzie mieć rozległa bruzda niżowa, której strefa ułożona będzie z zachodu na wschód. Z tego powodu należy spodziewać się silnych porywów wiatru.

Modele numeryczne prognozują maksymalne porywy wiatru w przedziale 50 – 80 km/h z kierunku północno-zachodniego i zachodniego. Wiatr zacznie słabnąć w godzinach wieczornych a nawet nocnych. Mogą wystąpić słabe opady deszczu. Temperatura w ciągu dnia oscylować będzie na poziomie 7 – 8 °C.

Wiatr może powodować szkody, łamanie drzew, gałęzi, zrywanie reklam i linii energetycznych. Apelujemy aby nie parkować pod drzewami oraz zachować ostrożność przy przechodzeniu pod nimi.

2015-12-22 10:16:40
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

4 komentarze

  1. nie wierzyłem w ocieplenie klimatu a tu proszę w grudniu trwa jeszcze sezon rowerowy

  2. Schowajcie to zdjęcie z brzozą bo macierewicz posądzi was o bezczeszczenie pamiątek narodowych. Będziecie mieli nalot na redakcję! Zobaczycie.

  3. Oftopem:
    jak narazie to najwiecej krzyczą i straszą macierewiczem ludzie,ktorym może on uprzykrzyć życie.Lemingi łykają propagandę PO i krzyczą razem z nowoczesną,że nie było żadnego zamachu i że to normalne,że władzom nie zależało na odzyskaniu wrkau do badań.Przypomnij sobie sprawę W.Sikorskiego.Poczytaj,moze znajdziesz analogię.Do tego lustracja,za ktorą i Macierewicz i Korwin byli od poczatku Nocnej zmiany,czyli zmiany nazwy starego ustroju.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!