690 680 960

Ostatnie godziny na głosowanie w Budżecie Obywatelskim. Lublin przeznaczył na projekty 15 mln złotych

Jeszcze tylko dziś do północy można oddawać swoje głosy na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Miasto przeznaczyło na ich realizację 15 mln zł.

Mieszkańcom Lublina zostały ostatnie godziny na oddanie głosu na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego. Głosować można w formie papierowej lub elektronicznej na jeden projekt mały i jeden duży. Do wyboru jest łącznie 119 projektów, które zostały podzielone na 84 małe i 35 dużych. Na ich realizację miasto przeznaczy 15 mln zł, z czego 9 mln na projekty małe, a 6 mln na duże.

Co ważne, w porównaniu do ubiegłego roku, wprowadzono kilka istotnych zmian dotyczących głosowania. Osoby głosujące tradycyjnie, musi osobiście dostarczyć kartę do punktu głosowania. Ma to zapobiec sytuacjom, kiedy to jedna osoba dostarczała listy z setkami podpisów mieszkańców wspierających dany projekt. Należy też pamiętać, że głosować mogą tylko osoby zameldowane w Lublinie lub dopisane do spisu wyborców, czy też do listy mieszkańców głosujących w Budżecie Obywatelskim.

Kolejną zmianą jest możliwość głosowania przez osoby niepełnoletnie. Muszą mieć jednak zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. W przypadku głosowania elektronicznego rodzic lub opiekun musi wprowadzić swoje dane oraz wyrazić zgodę poprzez zaznaczenie odpowiedniego oświadczenia.

2017-10-10 12:05:28
(fot. UM Lublin)

6 komentarzy

  1. A co dzieje się z projektem M – 25 – Ostatni etap budowy wąwozu Jana Pawła II z budżetu z roku 2017. Do tej pory nie zostały podjęte żadne prace.

    • Kasa poszła na rowery to za co mają budować? Ściema i tyle. Będą pieniądze to za pięć lat zrobią. Ważne, że projekt wybrany a z realizacją, jak zawsze.

  2. Zagłosowałem na stadion żużlowy i nowe oświetlenie na Choinach!

  3. Dzięki za przypomnienie! Trzeba przypilnować, żeby znów nie wygrała ZumbaRumba dla Żanet i Mariol.

  4. A widział ktoś D-43? Co to w ogóle jest??? Kpina jakaś!!!! No i „Aktywny student” Brawo lubelskie urzędasy za „przyklepanie” tego badziewia. Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto. Brawo jeszcze raz!!!!

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas