690 680 960

Oserdów: Dwóch obywateli Ukrainy próbowało nielegalnie przekroczyć granicę

W ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej wpadło dwóch obywateli Ukrainy. Mężczyźni próbowali nielegalnie przedostać się w głąb Polski.

W poniedziałek funkcjonariusze Straży Granicznej, realizując czynności służbowe w rejonie granicy państwa, zatrzymali w pobliżu miejscowości Oserdów w powiecie tomaszowskim, dwóch nielegalnych migrantów.

Młodzi mężczyźni przekroczyli granicę pieszo i próbowali dostać się w głąb kraju. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani to 26 i 21-latek, obywatele Ukrainy. Nielegalni migranci nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających do legalnego pobytu na terytorium Polski.

Ukraińcy, po przeprowadzeniu czynności administracyjnych, zostali przekazani ukraińskim służbom granicznym.

2016-02-16 20:52:06
(fot. SG)

6 komentarzy

 1. Mam nadzieję, że ci bardziej opaleni, którzy już anonsowani są na wiosnę na naszej wschodniej granicy będą traktowani równie stanowczo jak tych dwóch obywateli zaprzyjaźnionego, jak by nie było, z naszym mlekiem i miodem płynącym krajem sąsiada…

 2. A czemu tak nie traktuje się nielegalnych migrantów z krajów arabskich? A tak na marginesie ktoś musiał ich wydać

 3. mają być siatki na ukraińskie dziki, więc będzie trudniej

 4. Gromek Czempinski

  przecież oni nie są z ukrainy tylko „nowo rosji”!!! dywersanci…

 5. trzy ostrzeżenia i powinni do nich strzelać, wzrósłby poziom wyszkolenia i ograniczyło by to liczbę podejmowanych prób nielegalnego przekraczania granicy, zwłaszcza w sytuacji islamskiej nawały ukulturalniaczy 🙂

 6. Nie życzę sobie ani „uchodźców” z krajów arabskich, ani z Ukrainy. Jeśli miałbym wybierać to bym zdecydowanie wybrał tych drugich, przynajmniej kulturowo są do nas Polaków podobni (pomijam skrajnych nacjonalistów, banderowców).
  Tak na marginesie, to normalne, by pewne informacje w lubelskim radiu Freee były przedstawiane w języku ukraińskim? To mi się nie podoba.

Kursy walut

 • USD 4.3247zł -0.12%
 • GBP 5.3302zł 0.11%
 • EUR 4.685zł 0.07%
 • CHF 4.7012zł -0.41%

Polub nas