Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Jeden skręcał, drugi wyprzedzał. Są utrudnienia w ruchu po wypadku na drodze krajowej (zdjęcia) AKTUALIZACJA

Na trasie Lublin – Łęczna, przed odcinkowym pomiarem prędkości, zderzyły się dwa auta. Na miejscu pracują policjanci. Pojazdy przepuszczane są wahadłowo.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 15:40 w miejscowości Łuszczów Pierwszy. Na drodze krajowej nr 82, na odcinku między Lublinem a Łęczną, zderzyły się dwa samochody osobowe: seat i volvo. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że oba pojazdy poruszały się w tym samym kierunku, w stronę Łęcznej. Kierujący seatem mężczyzna podjął manewr skrętu w lewo, w jeden ze zjazdów do posesji. Jednak w tym samym czasie seat był wyprzedzany przez kierowcę volvo.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, którą przetransportowano do szpitala. Teraz funkcjonariusze drogówki prowadzą czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności wypadku. Występują utrudnienia w ruchu.

Jeden skręcał, drugi wyprzedzał. Są utrudnienia w ruchu po wypadku na drodze krajowej (zdjęcia) AKTUALIZACJA

Jeden skręcał, drugi wyprzedzał. Są utrudnienia w ruchu po wypadku na drodze krajowej (zdjęcia) AKTUALIZACJA

Jeden skręcał, drugi wyprzedzał. Są utrudnienia w ruchu po wypadku na drodze krajowej (zdjęcia) AKTUALIZACJA

Wideo(14)

(fot. lublin112, wideo – nadesłane – thrall)

Autor: redakcja

7 komentarzy

 1. Włączanie kierunku ułamek sekundy przed skrętem lub w czasie skręcania i są efekty.

  • skąd ta pewność?

   • Pewnie stąd, że kierowca Seata został uznany sprawcą, a kierowca Volvo jest poszkodowany. Byli świadkowie.

    • Warto się wcześniej zastanowić czyy wyprzedzenia sznuru samochodw jest napewno bezpieczne szczególnie jadąc z pasażerem to raz a dwa jeżeli samochody w sznurze zaczynają zwalniać logiczne że ten na końcu też powinien a nie jeszcze przyspiesza w dodatku przekraczając prędkość…
     W artykule kierowca został uznany jednak tylko przez dziennikaża nie przed odpowiednie służby takie jak policja czy sąd.
     Jednak tak to jest jak się jeździ na wariata bez wyobraźni a potem udaje niewiniątko jak ten z volvo.
     I skąd wiesz ze kierowca seata nie jest poszkodowany? Bo w artykule jest tak napisane ? Śmieszne. Pamiętaj ze dziennikarze nie zawsze piszą wszystko zawsze zgodnie z prawdą to jest raz a dwa nie wiesz czy coś mu sie nie działo w domu. Ludzie Warto czasami użyć swoich szarnych komórek. A na korzyść kierowcy z seata są świadkowie że to wina volvo.
     Nie wszyscy wszystko wiedza a oceniają mimo że na własne oczy nie widzieli tylko opierają się na tak idiotycznie napisanych artykuach… A jak chcemy oceniać warto wcześniej zasięgnąć informacji z pierwszej ręki żeby się dowiedzieć jak było naprawdę…

     • I właśnie na podstawie informacji z 1 ręki kierowca Seata został uznany sprawcą. Wyprzedzanie nie równa się jeździe z nieprzepisową prędkością, to raz. Dwa, nawet jakby kierowca Volvo jechał z nieprzepisową, to jest to rozpatrywane w osobnej kategorii pod kątem artykułu wykroczenia przekroczenia prędkości, a nie kolizji. Trzy – świadków jest dwóch, jeden twierdzi, że nie wie jak to do końca było, a drugi potwierdzą wersję Volvo. A co do nazewnictwa sprawca/poszkodowany, chodzi o kwestię winy przy kolizji, a nie tego, czy ktoś odniósł obrażenia – ale tak to jest, jak się wypowiadają osoby, które się na tym nie znają 😉

  • A co jeśli kierowca seata miał włączony kierunkowskaz 50-100 metrów przed wykonaniem manewru? Kierujący volvo powinien wyprzedzać każdy pojazd pojedynczo ponieważ nie może więcej niż jeden a sprawą oczywistą jest ze wyprzedzał trzy może cztery naraz (informacje z pierwszej ręki) pozatym kierowca volvo nie miał prawa wyprzedzić lewą stroną pojazdu który sygnalizował skręt w lewo

 2. Ta doga to porażka. Teraz gminne już są lepszego standardu. DK 82 powinna być zdegradowana do wojewódzkiej.Minimum.

Z kraju