Ominęła pojazdy przed przejściem, potrąciła 16-latka

Wczoraj na jednym z przejść dla pieszych w Zamościu doszło do potrącenia 16-latka. Pieszy został przetransportowany do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek rano na ul. Lwowskiej w Zamościu. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszego na przejściu. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalili mundurowi, 32-latka kierująca pojazdem osobowym marki Honda jechała lewym pasem ruchu. Ominęła znajdujące się na prawym pasie samochody, które zatrzymały się przed przejściem i wjechała na pasy, po których w tym czasie przechodził 16-latek. Doszło do potrącenia pieszego.

Zespół ratownictwa medycznego przetransportował nastolatka do szpitala na badania. Na szczęście nie doznał on poważnych obrażeń. Kierująca hondą była trzeźwa. Mundurowi zatrzymali kobiecie uprawnienia do kierowania pojazdami. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

(fot. Policja Zamość)

Zobacz również

23 komentarze

 1. Bez wyobraźni. Jeśli samochody się zatrzymują to musi być jakiś powód. Ale cóż, niektórym Bozia poskąpiła wyobraźni.

 2. Sprawczyni zapewne nie jest lekarzem ani profesorem uniwersytetu. W przeciwnym wypadku ta informacja znalazła by się w artykule.

  • Ale ogląda TV i ma poczucie bezkarności .
   Jej rówieśnik zapie….. 130 km/h BMW po ulicach W-wy , zabija na przejściu człowieka ratującego żonę i dziecko przed śmiercią , a „wolny” sąd puszcza go wolno .
   Czyż jest się czegoś bać ?
   Co dla niektórych to „furtka” by zapier…..ć ile fabryka dała z nosem w smartfonie .

   • A co miał sąd zrobić? Sąd może zatrzymać w areszcie jeżeli jest to osobnik skrajnie niebezpieczny, albo są podejrzenia, że może uciec z kraju lub zastraszać świadków/niszczyć dowody.

    Pod którą z tych kategorii podpada kierowca BMW?

   • Wolny??? Oj żebyś się nie pomylił. A prezes pewnie z nadania pis

   • jakbyć miał chociaż minimum wykształcenie to być rozrózniał areszt od kary więzienia
    po co ma być zresztowany? bedziezacierał ślady?

 3. Tyle się pisze o tym, jak krew w piach. Nie wydawać takim trumbom PJ. WORDy też są winne bo produkują „kieroFcuF”

 4. Dlatego nikt nie napisze jak piesi wychodzą na ulice nie patrzą czy coś jedzie tylko idzie taki bo wszyscy muszą się przed nim zatrzymać co go obchodzi że jedzie tylko jedno auto musi wyjść przed. PIESI WŁĄCZCIE MYŚLENIE.

 5. Dlaczego nikt nie napisze jak piesi wychodzą na ulice nie patrzą czy coś jedzie tylko idzie taki bo wszyscy muszą się przed nim zatrzymać co go obchodzi że jedzie tylko jedno auto musi wyjść przed. PIESI WŁĄCZCIE MYŚLENIE.

  • Dodaj, że Ci durni piesi (którym Ty nigdy nie byłeś, bo urodziłeś się z kołami zamiast nogami) zmuszają kierowców do omijania lub wyprzedzania na przejściach.

  • Z tymi pieszymi, którzy się nie rozglądają przed wejściem na PdP masz rację. Niektórzy się nie rozglądają. Ale osoby niewidome nie mają zakazu przechodzenia przez jezdnię.

 6. tak ciężko zrozumieć, że samochody obok przed przejściem nie zatrzymują się bez powodu? do więzienia i tyle

 7. Brawo, za coś takiego powinni uprawnienia zabrać na zawsze!!!

 8. Pablo ale tam już samochody stały więc o jakimkolwiek wtargnięciu raczej mowy nie ma. Zabierać PJ dożywotnio za takie cuda.

 9. Zgadzam się z tym że za potrącenie pieszego uprawnienia do zabrania ale pieszy niewidoczny stwarza zagrożenie i w gęstej mgle bez odblasków na odcinku drogi nie oświetlonej sam jest sobie winien.szanujmy się nawzajem

 10. Jestem kierowcą i wiem ile trzeba aby auto się zatrzymało i nikt mi nie powie że naciskasz hamulec i auto stoi . Pieszemu łatwiej chwilę zaczekać niż kierowcy się zatrzymać

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   Jakoś dziwnym trafem problemy z zatrzymaniem się nie występują przed drogą z pierwszeństwem przejazdu, przed sygnalizatorem nadającym sygnał czerwony czy przed zamkniętymi rogatkami przejazdu kolejowego. Kiedy ruch na przejściu dla pieszych jest regulowany sygnalizacją świetlną, to też jakoś nie ma takiego problemu.

   Dojeżdżając do PDP jesteś zobowiązany jechać z taką prędkością, aby w każdej chwili się zatrzymać, jeśli na pasach pojawiłby się pieszy. Jeśli z tego obowiązku wywiązywać się nie zamierzasz, to oddaj prawko zanim kogoś zabijesz.

 11. WYJĄTKOWO PASKUDNE PRZESTĘPSTWO. TA BABA NIE POWINNA JUZ WIĘCEJ JEZDZIC. EWENTUALNIE JESZCZE RAZ PODEJŚĆ DO EGZAMINU NA PRAWO JAZDY ALE DOPIERO PO KILKU LATACH ZAKAZU PROWADZENIA POJAZDÓW!

 12. co z tego kierowniczka była trzeźwa,jak ślepa i durna:-)

 13. forma żeńska od bęcwał to bęcwałka ?

 14. „po co oni stają ….ja nie mam czasu bo mnie się spieszy ” ….i pojechała

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1428zł -0.18%
  • GBP 5.046zł -0.15%
  • EUR 4.5111zł -0.27%
  • CHF 4.26zł -0.21%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport