Niedziela, 16 marca 202516/03/2025
690 680 960
690 680 960

Okoliczni mieszkańcy nazywają ją „drogą śmierci”. Dziś trasa ta jest pod szczególną uwagą policjantów (foto)

Na jednej z dróg naszego regionu ustawiono dziś szereg statycznych kontroli prędkości, są także liczne nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami. Wszystko to ma na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników trasy.

Droga krajowa nr 48 przez okolicznych mieszkańców nazywana jest trasą śmierci. Wszystko z powodu licznych, często bardzo poważnych a nawet tragicznych w skutkach wypadków. W związku z tym policjanci cyklicznie prowadzą tam działania prewencyjne, których celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników drogi.

Dziś do akcji ruszyli funkcjonariusze z Ryk i Lubartowa, gdyż droga przebiega przez teren tych dwóch powiatów. Wspomagają ich żołnierze żandarmerii wojskowej. Mundurowi bacznie obserwują zachowania kierowców i szczególnie zwracają uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu czy też nieprawidłowe wyprzedzanie. Nie zamierzają również odpuszczać pieszym, jeżeli ci popełnią jakieś wykroczenie.

– Nadrzędnym celem akcji jest troska o poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg oraz ograniczenie liczby zdarzeń i ofiar wypadków drogowych – wyjaśnia aspirant Łukasz Filipek z Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

Funkcjonariusze mają skupiać się na miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Prowadzone są liczne statyczne kontrole prędkości, jednak trasą poruszają się także nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Działania mają potrwać do wieczora.

12 komentarzy

  1. No to się poprawi bezpieczeństwo🤣
    Czego tam nie ma, i policja i żandarmeria, a nawet radiowozy. Brak jeszcze księdza dobrodzieja, dronów i Apache. I to wszystko ku poprawie bezpieczeństwa. Tylko do wieczora! Po co ten cyrk?

    • Ocena: -4

      żont żondzi a ludziom się żyje bezpieczniej i sie uśmiechajo (bo czujo hyżego członka w anusie)

      • Ocena: 3

        to że lubisz czuć to o czym napisałeś, tam gdzie napisałeś to Twoja spawa. Jednak jakość tego co masz w głowie pozostawia wiele do życzenia. Podejrzewam że to jedynie sznureczek, i jakby go przeciąć to odpadną Ci uszy.

      • Ocena: 0

        Thebill

  2. Fan Club Frania
    Ocena: 4

    Franiu, nic nie pojmuje z Twojego wywodu, możesz jaśniej.

  3. Franio-dyżurny rowerzysta kraju. Kiedy obowiązkowe oświetlenie w rowerach i elektrohulajnogach?

  4. Ocena: 2

    Franiu, popraw słowa 'okaże’ i 'swój’ w swojej wypowiedzi.

  5. Ocena: 0

    Droga krajowa. Ruch pieszych znikomy. Notoryczne i bezkarne olewanie przepisów przez kierujących. Wszystkie zdarzenia spowodowane z winy kierujących, a policja przestrzega… pieszych.

  6. jesli „Nadrzędnym celem akcji jest troska o poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg oraz ograniczenie liczby zdarzeń i ofiar wypadków drogowych” to dlaczego używane są do tego nieoznakowane radiowozy? w jaki sposob one dbają o bezpieczeństwo skoro ich nie widac a zatem nie pełnią zadnej prewencyjnej funkcji. ktos bedzie chciał depnąć w pedał gazu to depnie, tylko ze wtedy bedzie mandacik. gdyby widział oznakowany radiowoz to by nie było mandaciku

  7. Postawić na wszystkich drogach od a do z odcinkowe pomiary i wówczas będzie ok. Po co tyle pieniędzy na Policjantów ruchu drogowego do prewencji niech zapobiegają przestępstwom kryminalnym. Wszyscy będą jeździć zgodnie z przepisami i nie trzeba główkować kiedy i gdzie przeprowadzić zmasowane kontrole. Nawet Policjanci będą jeżdzić przepisowo.

  8. Ocena: -4

    Postawić ograniczenie do 30 i po problemie. Gorzej jak się okarze że sprawcami wypadków są piesi i policja zacznie im rozdawac mandaty za nic tak jak zwykle i wtedy problemem bo narracja i chronienie przestępców na 4 kułkach straci swuj sens…..

    • Ocena: -1

      Zapomnieli o hulajnogistach napisać. I ich też przestrzec przed surowymi konsekwencjami, czyli karze w zawieszeniu, gdyby kogoś zabili przy pomocy hulajnogi.

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia