Ogród Botaniczny zachwyca wiosennymi kwiatami. Niebawem otworzy się dla zwiedzających (zdjęcia)

Pod koniec tygodnia otwarty zostanie lubelski Ogród Botaniczny. W związku z epidemią koronawirusa wprowadzone zostały specjalne zasady, których należy przestrzegać odwiedzając to miejsce.

Z dwutygodniowym opóźnieniem zostanie otwarty Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Rozpoczęcie tegorocznego sezonu było planowane 13 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny. Jednak wprowadzone przez rząd obostrzenia związane z koronawirusem sprawiły, że udostępnienie ogrodu zwiedzającym zostało przesunięte w czasie. Oczekiwano na zniesienie zakazu wchodzenia do parków i innych terenów zielonych, do których botanik się zalicza.

Ostatecznie Ogród Botaniczny czynny będzie od najbliższej soboty 25 kwietnia. Odwiedzać go będzie można codziennie w godzinach do 11:00 do 17:00. Podczas przebywania na terenie Ogrodu oraz korzystania z jego infrastruktury w postaci dróg, alejek, ławek, mostów, pomostu, altan, wiat, toalet, fontanny oraz koszy na śmieci należy zakrywać nos i usta maseczką ochronną lub elementami odzieży. Pracownicy apelują też o zachowanie 2-metrowej odległości od innych zwiedzających oraz pracowników Ogrodu a także zachowanie ścisłych zasad sanitarnych.

Takie same przepisy obowiązują w trakcie przebywania na parkingu, w kolejce do kasy, w trakcie kupowania biletów oraz podczas wchodzenie i wychodzenia z ogrodu. W przypadkach dużego zainteresowania wejściem na teren botanika, jego dyrekcja zastrzegła możliwość limitowania osób zwiedzających. Związane jest to z potrzebą zachowania bezpiecznej odległości pomiędzy osobami i powierzchni udostępnionej do zwiedzania. Do odwołania niedostępne dla zwiedzających będą szklarnie, Dworek Kościuszków oraz kawiarenka „Wrzosowa Chatka”.

(fot. UMCS)

1 komentarz

 1. A po co reklama artykółu z 2014 roku zapraszającego na powitanie lata. W czasie się cofnę czy co?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7312zł 0.02%
  • GBP 5.1244zł 0.34%
  • EUR 4.531zł 0.16%
  • CHF 4.2053zł 0.19%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL