690 680 960

Oficjalnie rozpoczęto prace na kolejnych dwóch odcinkach drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów (zdjęcia)

Już na trzech odcinkach przyszłej drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów prowadzone są prace związane z budową trasy. Niebawem ciężki sprzęt ma się pojawić również pomiędzy Lublinem a Niedrzwicą Dużą.

W poniedziałek koło Janowa Lubelskiego miało miejsce uroczyste wbicie pierwszej łopaty pod budowę kolejnych dwóch odcinków drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów. Chodzi o 7-km obwodnicę Janowa Lubelskiego oraz 8-km trasę od Janowa Lubelskiego do węzła Lasy Janowskie. Same prace trwają już od wielu tygodni. Wykonawca obwodnicy Janowa Lubelskiego, firma Mota Engil Central Europe, prowadzi prace ziemne, natomiast na kolejnym odcinku do węzła Lasy Janowskie, firma Strabag, porządkuje teren po wycince drzew i wytycza przebieg przyszłej trasy w terenie. Obaj wykonawcy gromadzą też kruszywo potrzebne do realizacji inwestycji.

Budowę blisko 130 km trasy S19 od końca obwodnicy Lublina do Sokołowa Małopolskiego podzielono na 12. odcinków, po sześć w województwie lubelskim i podkarpackim. Umowa na realizację pierwszych trzech podpisana została 30 października 2017 r, a na ostatni 21 grudnia 2018 r. Dla czterech odcinków w woj. lubelskim wydano już decyzje ZRID, kolejne dwie spodziewane są wkrótce. Na terenie województwa podkarpackiego w procedowaniu są cztery wnioski o wydanie ZRID, a dla dwóch odcinków przygotowywana jest dokumentacja niezbędna do złożenia wniosku.

Na terenie naszego regionu, oprócz obwodnicy Janowa Lubelskiego i odcinka Janów Lubelski – węzeł Lasy Janowskie, prace prowadzone są także na odcinku od węzła Kraśnik Południe do początku obwodnicy Janowa Lubelskiego. Niebawem wykonawca rozpocznie prace również pomiędzy obwodnicą Lublina a Niedrzwicą Dużą. Trwają też procedury do uzyskania zezwoleń na realizację inwestycji pomiędzy Niedrzwicą Dużą a Kraśnikiem oraz samej obwodnicy Kraśnika. Jak planuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, z pierwszych odcinków kierowcy powinni skorzystać w połowie 2021 r. a z całej trasy pomiędzy Lublinem i Sokołowem Małopolskim w połowie 2022 r. Tym samym Rzeszów poprzez Lublin połączy się drogą ekspresową z Warszawą. Z Lublina do Rzeszowa będzie zaś można dojechać w niecałe 90 minut.

(fot. GDDKiA, UW)

13 komentarzy

 1. Jakie to polskie dwudziestu stoi ze stosownie złożonymi łapkami i modlą się o tożeby tych dwóch co pracują udało sie coś tam zrobić

  • Widzicie jak sprawnie… symboliczne wbicie łopaty a już taki kawał roboty zrobiony… W mierzeję musieli kilka razy wbijać symbolicznie i to ładnych kilka lat temu…. a tu proszę jak pięknie… może dlatego że wszystko przygotowali poprzednicy…? Nie wiem…1

 2. H ha Sasin za te 10 tys miesięcznie pracuje i jaka odpowiedzialność, przed Polakami oczy świecie hehe :d

 3. więcej PISowych garniturów niż pracujących , buhahahahahaha

 4. A tu nadal bez zmian; kwi, kwi, kwi, kwi

 5. Może zaczną budowę S10 lub A9 tak na zaś ale przed wyboru oficjalnie dla ludu.

 6. Jak za komuny u Bareji 🙂

 7. Brawo PIS, dziękujemy za to co robicie dla mieszkańców Lublina, w końcu dzięki PIS-owi coś się dzieje w tej zapomnianej przez POprzednich złodziei części Polski.

  • Chciałbym zauważyć, że niestety słabo w tym temacie wypada ta kadencja. Jeżeli chodzi o budowę nowych dróg, to przez 4 lata były realizowane inwestycje rozpoczęte przez obecną opozycję. Partia rządząca dopiero w tym roku się obudziła i zaczęło się coś dziać.
   Przypadek?

Kursy walut

 • USD 4.4074zł -0.57%
 • GBP 5.3351zł 0.26%
 • EUR 4.7402zł -0.16%
 • CHF 4.8004zł 0.31%

Polub nas