Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024
690 680 960
690 680 960

Bracia odpowiedzą za włamania do altanek na terenie ogródków działkowych w Lublinie

Lubelscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za włamania do altanek na działkach przy ul. Wapiennej. Jeden z zatrzymanych będzie odpowiadał za swoje czyny w warunkach recydywy.

W ostatnim czasie na terenie ogródków działkowych przy ulicy Wapiennej w Lublinie dochodziło do włamań. Sprawcy wchodzili do altanek i kradli różnego rodzaju artykuły. Ich łupem padły drobne elektronarzędzia oraz sprzęt gospodarczy. Łączne straty oszacowano na kilka tysięcy złotych.

Zajmujący się sprawą operacyjni zatrzymali sprawców przestępstw. Okazali się nim dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 35 i 38 lat. Mężczyźni usłyszeli łącznie 5 zarzutów dotyczących włamania oraz kradzieży.

Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów. Starszy z nich odpowie w warunkach recydywy. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

(fot. lublin112.pl)

Autor: redakcja

9 komentarzy

 1. Lońka wstańka

  Czy to bracia z TYCH braci ???

  • Kiepski, bo kiepski, ale Ferdek !

   Najpierw narozdają im polskiego obywatelstwa, a potem wytykają, że: Bracia odpowiedzą za włamania do altanek na terenie ogródków działkowych w Lublinie

 2. ładny domek ale z tego co wiem na ROD nie wolno fundamentów

  • Ja obca krajowca być, tzw. innostranna to wiedzieć...

   Wolno, tylko nie trzy kondygnacje w dół

   • nie wolno
    domek ma być „niezwiązany z gruntem”
    ale, jak to w naszym kraju, mało kto zważa na przepisy
    akurat to „przestępstwo” ma zerową szkodliwość społeczną i jakąkolwiek inną

 3. Dlatego jestem za islamem z ich systemem skutecznych kar: za kradzież ucięcie prawej ręki, za rozbój dodatkowo ucięcie lewej stopy. Oczywiście publicznie i bez znieczulenia by odstraszyć potencjalnych delikwentów do kolejnych przestępstw. Islam wygra gdyż ma obecnie wyższą moralność od nas.

 4. Taki rodziny interes.

 5. Co chcieli nabrać ba wapiennej wody.

 6. Z jednej strony Wapiennej ogródki dorobiły się nowego ogrodzenia. Trudniej sforsować. Z drugiej strony też się powinni na to szarpnąć,