Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Odpowie za znęcanie się i pobicie konkubiny. W rodzinie wdrożono Niebieską Kartę

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Horodło. Mężczyzna odpowie przed sądem za pobicie i znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją konkubiną. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w domu na terenie gminy Horodło w powiecie hrubieszowskim może dochodzić do przemocy domowej. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce interwencji, okazało się, że 23-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną kobietę słowami wulgarnymi powszechnie uznanymi za obelżywe, szarpał, również popychał swoją konkubinę.

Policjanci zatrzymali 23-latka, który trafił do policyjnego aresztu. Rodzina została objęta procedurą Niebieska Karta, o sprawie zostanie także poinformowany Sąd Rodzinny i Nieletnich, ponieważ w rodzinie jest dziecko.

Wkrótce 23-latek odpowie przed sądem za znęcanie fizyczne i psychiczne oraz za pobicie, za które grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy nie bądźmy obojętni jeśli widzimy, że komuś z naszego otoczenia dzieje się krzywda, nie odwracajmy głowy, że to nas nie dotyczy. W czterech ścianach wielu domów dochodzi do ludzkich tragedii. Pamiętajmy, że nikt nie ma prawa krzywdzić drugiego człowieka, nie jesteśmy sami i zawsze możemy szukać pomocy jeśli jesteśmy ofiarami przestępstwa. Przypominamy numery kontaktowe pod które należy dzwonić jeśli potrzebna jest pomoc.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

7 komentarzy

 1. Po co ta karta? Konkubina to nie rodzina, może się wyprowadzić w każdej chwili bez zobowiązań.

 2. Właśnie obca baba z obcym chłopem.

 3. To pobił czy popchnął a propo pomocy jak by komuś finansowa była potrzebna to też można dzwonić i policja w reklamowce przywiezie czy nie ?

 4. Konkubiną ma podbite oko,bez obrażeń to partnerka życiowa.

 5. Jak się nazywa godzina z konkubentem?

  BITA GODZINA

  Tadum tsss!

  hłe hłe hłe…

Z kraju