Piątek, 17 maja 202417/05/2024
690 680 960
690 680 960

Od soboty na drogach w regionie zginęły dwie osoby. Policjanci apelują o bezpieczne powroty

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia wiele osób będzie wracać ze świątecznego weekendu do swoich domów. W trakcie wzmożonego ruchu na drogach policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Mundurowi apelują o bezpieczną i rozważną jazdę.

– Przed nami powroty z długiego świątecznego weekendu. Od soboty (23.12) na drogach naszego województwa doszło do 6 wypadków, w których 2 osoby zginęły, a 8 osób zostało rannych. Odnotowaliśmy także 243 kolizje drogowe. Zatrzymaliśmy 39 nietrzeźwych kierujących. Kierowcy, którzy wyruszą dzisiaj w podróż muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami drogowymi. Będziemy sprawdzać, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości. Zwrócimy uwagę na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz na stan trzeźwości kierujących – informuje komisarz Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Wracasz do domu? Nie śpiesz się!

Wracając do domu ze swoimi najbliższymi, pamiętajmy o elementarnych zasadach bezpieczeństwa. Zaplanujmy trasę podróży, uwzględniając warunki pogodowe oraz ewentualne utrudnienia w ruchu.

– Nie spieszmy się, nie wyznaczajmy sobie godziny dotarcia do celu. Najważniejsze, abyśmy dojechali bezpiecznie. Unikajmy zbędnego wyprzedzania, zwłaszcza w czasie jazdy w długiej kolumnie pojazdów – apeluje komisarz Anna Kamola.

Odpocznij przed podróżą

Nie należy prowadzić pojazdu, gdy jest się zmęczonym lub niewyspanym. Taki stan osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji, w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą. No i oczywiście przestrzegajmy dopuszczalnych limitów prędkości. Niestety, wciąż dominującą przyczyną tragedii na drodze jest jazda z nadmierną prędkością.

– Każdy kierowca, wsiadając do samochodu, powinien mieć poczucie, że odpowiada za ludzkie życie! Apelujemy więc o bezpieczną i rozważną jazdę – dodaje komisarz Anna Kamola.

8 komentarzy

  1. Tylko dwie osoby zginęły? To nie dużo

  2. To bardzo mało patrząc jak jeżdżą lubelscy kaskaderzy. Wystarczy przejechać 300km po województwie, żeby osiwieć i spocić się wiele razy.

  3. Najlepiej jak ja, kupić dobre buty i z buta wszędzie. Można zatankować dwie szklany spirytusu i rura w teren.

  4. Tylko 2 osoby zabite na śmierć ? rewelacyjny wręcz wynik podparty liczbą nietrzeźwych mniej niż 40 . Takich świąt to jak żyję 63 lat to ja nie pamiętam.

Dodaj komentarz