690 680 960

Od siedmiu godzin strażacy prowadzą działania na składowisku opon. W akcji 21 zastępów straży pożarnej (zdjęcia, wideo)

Strażacy nadal prowadzą działania gaśnicze w podlubelskiej Elizówce. W kulminacyjnym momencie akcji gaśniczej na miejscu było 21 zastępów straży pożarnej z PSP oraz okolicznych OSP. Sytuacja jest już opanowana.

Jak poinformowała o godzinie 8 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie od siedmiu godzin prowadzone są działania gaśnicze w Elizówce pod Lublinem, gdzie doszło do pożaru opon składowanych na hałdzie o powierzchni ok. 2400 m2.

W trakcie akcji gaśniczej podano 9 prądów wody. Sytuacja jest opanowana, aktualnie trwa dogaszanie pogorzeliska. Na miejscu są nadal 3 zastępy PSP. Po ugaszeniu pożaru będą ustalane okoliczności pojawienia się ognia oraz szacowane straty.

W kulminacyjnym momencie akcji ratowniczej na miejscu zdarzenia pracowało 12 zastępów PSP i 9 zastępów OSP. Akcję gaśniczą utrudniał wiatr, jak też problem z dostępem do wody. Jest to już kolejny duży pożar w tym miejscu. Dziesięć lat temu, a dokładnie w marcu 2012 roku, płonęło to samo składowisko.

Jak nam przekazano, na placu objętym pożarem znajdowały się opony używane oraz nowe. Były przygotowane do sprzedaży oraz odbioru przez klientów.

(fot. wideo lublin112.pl)

22 komentarze

  1. Dowalić temu za złe zabezpieczenie opon na wypadek pożaru tyle samo ile by kosztowała utylizacja i skończy się podpalanie.

  2. Ktoś dostał nalewkę i nie był zadowolony

  3. Poprawne słownictwo

    Do autora tekstu: Nie ma czegoś takiego jak SKŁADOWISKO OPON!!. Może być co najwyżej MIEJSCE MAGAZYNOWANIA OPON. Składowisko jest tam gdzie odbywa się ostateczny proces unieszkodliwiania odpadów w miejscu specjalnie do tego przygotowanym (proces D5 zgodnie z ustawą o odpadach). Za każdym razem jak palą się jakieś materiały złożone na jakimś placu to od razu PALI SIĘ SKŁADOWISKO (tu wstaw dowolnie: opon, tworzyw sztucznych itd). Jak już o czymś piszecie to może należałoby troszkę zgłębić temat i używać poprawnego słownictwa. Później ludzie chodzą i komentują, że te SKŁADOWISKA to się cały czas palą.

  4. No i bartoszkowie nie będą już mieli złotego biznesu, Szot ludzi bo całkiem sympatyczna ekipa pracowała. A nie oszukujmy sie ci co wiedzą w którym to miejscu nie raz tam byli i widzieli że tak składowane opony mogą wkoncu kusic by jakiś gowniaz to podpalił. Ciekawe czy w tym przypadku monitoring vos pomoże 🤔

Kursy walut

  • USD 4.413zł -0.16%
  • GBP 5.3808zł 0.35%
  • EUR 4.7109zł 0.1%
  • CHF 4.7477zł -0.53%

Polub nas