690 680 960

Od poniedziałku nastąpi zamknięcie dla ruchu ul. Dworcowej

Przypominamy kierowcom, że od najbliższego poniedziałku (10 października) nastąpi zamknięcie dla ruchu ul. Dworcowej. Wynika to z kolejnego etapu prac realizowanych przy budowie nowego układu drogowego w rejonie powstającego Dworca Metropolitalnego.

Na ul. Dworcowej dopuszczono wyłącznie dojazd do posesji, który będzie odbywał się od ul. Młyńskiej. Przejazd z ul. Gazowej do ul. Młyńskiej poprowadzono poprzez nowo wybudowany łącznik. Swoją lokalizację zmieni również przystanek komunikacji miejskiej – z placu Dworcowego na ul. Gazową. Z kolei dojście do Dworca PKP wyznaczono wzdłuż ul. Gazowej, która pozostanie ulicą jednokierunkową. Dojazd do ul. 1 Maja oraz taxi pod Dworzec PKP będzie odbywał się tak jak dotychczas – przedłużeniem ul. Gazowej, zaś wyjazd ul. Pocztową. Ul. Gazowa pozostaje jednokierunkowa. Takie zmiany w organizacji ruchu potrwają około 2 miesiące.

Przy ul. Dworcowej zakończono prace dotyczące uzbrojenia podziemnego i trwają prace rozbiórkowe. Wraz z wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu drogowcy rozpoczną wykonywanie podbudowy i nawierzchni z kostki granitowej na ulicy, parkingach dla taxi i chodnikach.

W rejonie budowanego Dworca Metropolitalnego powstanie zupełnie nowy układ komunikacyjny. Zaawansowanie robót drogowych jest różne w zależności od ulicy. Przy ul. 1 Maja zakończono roboty brukarskie oraz wykończeniowe. Z kolei na ul. Młyńskiej pozostała do wykonania połowa warstwy ścieralnej nawierzchni oraz budowa ścieżki rowerowej. Na ul. Pocztowej wykonano w całości roboty brukarskie, pozostało wykonanie docinek i elementów organizacji ruchu.

Na ul. Gazowej położono warstwę ścieralną do łącznika z ul. Młyńskiej oraz pozostało dokończenie budowy części chodnika i muru oporowego. W zakresie trakcji trolejbusowej ustawiono wszystkie słupy oraz zamontowano około 80% torów jezdnych. Na słupach trakcyjnych i oświetleniowych zamontowano oprawy, których odpalenie planowane jest w pierwszej połowie października. Na łączniku ulic Młyńskiej i Gazowej położono warstwę wiążącą, a pozostało ułożenie ścieralnej. Z kolei na pl. Dworcowym rozpoczęto prace przy układaniu podbudowy oraz wykonano uzbrojenia podziemne i nawierzchnię na połowie zakresu. Część warstw ścieralnych ułożono również na rondzie Sportowców i ul. Stadionowej.

Zaawansowanie prac na całym zadaniu, składającym się z budowy budynku dworca oraz sieci dróg dojazdowych, wynosi obecnie około 70%.

Zmiana lokalizacji przystanków Dworzec Gł. PKP 01 i Dworzec Gł. PKP 02 od 10 października

Od dnia 10 października br. (poniedziałek) przystanki Dworzec Gł. PKP 01 i Dworzec Gł. PKP 02 obsługiwane przez linie nr 1, 13, 30, 34, 45, 154 i 161 będą przeniesione około 100 metrów z placu Dworcowego na ulicę Gazową (w stronę skrzyżowania ulic: Gazowej, Młyńskiej, Stadionowej i Krochmalnej).

(fot. lublin112.pl\UM Lublin)

4 komentarze

 1. To już pierwsze miejsce w konkursie na dworzec w Polsce bez dojazdu gwarantowane!

 2. Dziadek ze Slamsowa

  Nie narzekaj… żeby mogło być lepiej, musi być gorzej.
  Uśmiechnij się 😆

 3. brawo dziadek, brawo, najlepiej i najlatwiej tutaj to krytykowac innych i komentowac komentarze, my rodacy jestesmy w tym ekspertami, mistrzowie olimpijscy w otaczaniu sie parawanami, wciaganiu wozeczkow do autobusow i doradzaniu wszystkim we wszystkim. brawo ty

 4. A kiedy będą wykonywane naprawy gwarancyjne? Czy jak zwykle będzie się zapadać i wykonawcy się nie ruszy przez okres gwarancji?

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas