Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Od poniedziałku nastąpi zamknięcie dla ruchu ul. Dworcowej

Przypominamy kierowcom, że od najbliższego poniedziałku (10 października) nastąpi zamknięcie dla ruchu ul. Dworcowej. Wynika to z kolejnego etapu prac realizowanych przy budowie nowego układu drogowego w rejonie powstającego Dworca Metropolitalnego.

Na ul. Dworcowej dopuszczono wyłącznie dojazd do posesji, który będzie odbywał się od ul. Młyńskiej. Przejazd z ul. Gazowej do ul. Młyńskiej poprowadzono poprzez nowo wybudowany łącznik. Swoją lokalizację zmieni również przystanek komunikacji miejskiej – z placu Dworcowego na ul. Gazową. Z kolei dojście do Dworca PKP wyznaczono wzdłuż ul. Gazowej, która pozostanie ulicą jednokierunkową. Dojazd do ul. 1 Maja oraz taxi pod Dworzec PKP będzie odbywał się tak jak dotychczas – przedłużeniem ul. Gazowej, zaś wyjazd ul. Pocztową. Ul. Gazowa pozostaje jednokierunkowa. Takie zmiany w organizacji ruchu potrwają około 2 miesiące.

Przy ul. Dworcowej zakończono prace dotyczące uzbrojenia podziemnego i trwają prace rozbiórkowe. Wraz z wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu drogowcy rozpoczną wykonywanie podbudowy i nawierzchni z kostki granitowej na ulicy, parkingach dla taxi i chodnikach.

W rejonie budowanego Dworca Metropolitalnego powstanie zupełnie nowy układ komunikacyjny. Zaawansowanie robót drogowych jest różne w zależności od ulicy. Przy ul. 1 Maja zakończono roboty brukarskie oraz wykończeniowe. Z kolei na ul. Młyńskiej pozostała do wykonania połowa warstwy ścieralnej nawierzchni oraz budowa ścieżki rowerowej. Na ul. Pocztowej wykonano w całości roboty brukarskie, pozostało wykonanie docinek i elementów organizacji ruchu.

Na ul. Gazowej położono warstwę ścieralną do łącznika z ul. Młyńskiej oraz pozostało dokończenie budowy części chodnika i muru oporowego. W zakresie trakcji trolejbusowej ustawiono wszystkie słupy oraz zamontowano około 80% torów jezdnych. Na słupach trakcyjnych i oświetleniowych zamontowano oprawy, których odpalenie planowane jest w pierwszej połowie października. Na łączniku ulic Młyńskiej i Gazowej położono warstwę wiążącą, a pozostało ułożenie ścieralnej. Z kolei na pl. Dworcowym rozpoczęto prace przy układaniu podbudowy oraz wykonano uzbrojenia podziemne i nawierzchnię na połowie zakresu. Część warstw ścieralnych ułożono również na rondzie Sportowców i ul. Stadionowej.

Zaawansowanie prac na całym zadaniu, składającym się z budowy budynku dworca oraz sieci dróg dojazdowych, wynosi obecnie około 70%.

Zmiana lokalizacji przystanków Dworzec Gł. PKP 01 i Dworzec Gł. PKP 02 od 10 października

Od dnia 10 października br. (poniedziałek) przystanki Dworzec Gł. PKP 01 i Dworzec Gł. PKP 02 obsługiwane przez linie nr 1, 13, 30, 34, 45, 154 i 161 będą przeniesione około 100 metrów z placu Dworcowego na ulicę Gazową (w stronę skrzyżowania ulic: Gazowej, Młyńskiej, Stadionowej i Krochmalnej).

Od poniedziałku nastąpi zamknięcie dla ruchu ul. Dworcowej

(fot. lublin112.pl\UM Lublin)

4 komentarze

  1. To już pierwsze miejsce w konkursie na dworzec w Polsce bez dojazdu gwarantowane!

  2. Dziadek ze Slamsowa

    Nie narzekaj… żeby mogło być lepiej, musi być gorzej.
    Uśmiechnij się 😆

  3. brawo dziadek, brawo, najlepiej i najlatwiej tutaj to krytykowac innych i komentowac komentarze, my rodacy jestesmy w tym ekspertami, mistrzowie olimpijscy w otaczaniu sie parawanami, wciaganiu wozeczkow do autobusow i doradzaniu wszystkim we wszystkim. brawo ty

  4. A kiedy będą wykonywane naprawy gwarancyjne? Czy jak zwykle będzie się zapadać i wykonawcy się nie ruszy przez okres gwarancji?