Od piątku ułatwienia na poczcie: Do obiegu wchodzą nowe znaczki

Poczta Polska wprowadza ułatwienia zarówno dla klientów jak i dla swoich pracowników. Koniec z kilkunastoma nominałami znaczków pocztowych, od dzisiaj dla każdego rodzaju przesyłki obowiązuje jeden.

Nowe znaczki pocztowe nie mają wydrukowanej ceny tylko oznaczenie rodzaju przesyłek. Podzielone są na dwie grupy, i różnią się kolorem. Dla przesyłek ekonomicznych obowiązuje niebieski, dla priorytetowych czerwony. Dodatkowo na znaczku znajduje się litera gabaryt przesyłki, oraz oznaczenie kategorii wagowej.

Jak wyjaśnia Agnieszka Piaskowska, dyrektor zarządzający Pionem Rozwoju Usług Pocztowych w Poczcie Polskiej – To wygodne rozwiązanie. Na kopercie naklejamy teraz tylko jeden znaczek, zamiast kompletować odpowiedni zestaw znaczków o różnych nominałach – mówi. Dodatkowo ułatwienie to powinno przyśpieszyć czas obsługi klienta przy okienku na poczcie.

W pierwszej kolejności Poczta Polska wprowadzi cztery znaczki dla przesyłek krajowych do 350 gramów z kolorową grafiką z literami „E” oraz „P” odpowiednio dla przesyłek ekonomicznych i priorytetowych. Na znaczkach znajdzie się także oznaczenie, czy przesyłka ma być dostarczona do skrzynki pocztowej, czy będzie do odbioru w placówce. W najbliższych miesiącach do obiegu trafi kolejnych osiem znaczków – dla przesyłek od 350 do 1000 gramów i dla przesyłek o wadze od 1 do 2 kilogramów.

O brak nowych eksponatów nie muszą się obawiać filateliści. Ze względu na zwiększające się z roku na rok zainteresowanie zbieraniem znaczków, będą dostępne znaczki okolicznościowe. Ich emisje będą się odbywały częściej, lecz w mniejszych seriach co z pewnością wpłynie na ich wartość kolekcjonerską. -Będą dostępne przez dziewięć miesięcy w placówkach pocztowych, a przez kolejne dziewięć miesięcy w internetowym sklepie filatelistycznym. Potem będzie można je kupić już tylko na rynku wtórnym – mówi Agnieszka Piaskowska.

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7493zł -0.97%
  • GBP 5.2823zł 0.2%
  • EUR 4.5631zł -0.29%
  • CHF 4.1651zł -0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku