Oczyszczacz powietrza – smog nie musi zatruwać Ci życia

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupić oczyszczacz powietrza – smog zatruwający powietrze w mieszkaniu, domowe zanieczyszczenia, choroby czy alergie. To tylko niektóre z zagrożeń, jakie czają się na nas w naszych własnych domach. Jedynym sposobem na pozbycie się ich z mieszkania jest oczyszczacz powietrza. Smog i inne nieczystości w konfrontacji z nim pozostają bez szans!

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do domu lub mieszkania?

Podejmując decyzję dotyczącą tego, jaki oczyszczacz powietrza wybrać do domu lub mieszkania, należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym ustawiony będzie sprzęt. Jest to bowiem najważniejsze kryterium, które później oddziaływać będzie na wydajność naszego oczyszczacza. Kiedy już wybierzemy odpowiedni pokój, będziemy musieli obliczyć jego kubaturę (szerokość x długość x wysokość), a otrzymany wynik pomnożyć jeszcze razy trzy. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób obliczmy wspomnianą już wcześniej wydajność urządzenia. Dobry oczyszczacz powietrza w ciągu godziny powinien być w stanie trzykrotnie przefiltrować powietrze w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Wartość ta nazywana jest wskaźnikiem CADR. Marka Samsung oferuje kilka modeli oczyszczaczy z różnymi wskaźnikami CADR, dzięki czemu bez problemu będziemy mogli wybrać urządzenie, które zaspokoi nasze potrzeby.

W jakich pomieszczeniach najlepiej ustawiać oczyszczacze powietrza?

Oczyszczacze powietrza najlepiej ustawiać w pomieszczeniach z otwartą przestrzenią, czyli takich, w których przepływ powietrza nie będzie utrudniony przez kondygnacje czy dużą liczbę mebli. Jeśli chodzi o to, jaki rodzaj pomieszczenia wybrać, to odpowiedź jest prosta – należy wybrać to, w którym spędzamy najwięcej czasu. Może to być zarówno salon, sypialnia, jak i pokój dziecięcy. Jeśli zależy nam, aby nasz oczyszczacz skutecznie redukował poziom smogu w mieszkaniu, warto ustawić go obok okna, dzięki czemu urządzenie będzie w stanie szybko rozpoznać i oczyścić trafiające do domu zanieczyszczenie. Miejscem, w którym definitywnie nie powinniśmy stawiać oczyszczaczy, jest łazienka, szczególnie jeśli nasze urządzenie wyposażone jest w filtr węglowy. W takim przypadku duża wilgotność może nie tylko spowodować znaczny spadek skuteczności sprzętu, lecz także zalać urządzenie. Warto także wspomnieć, że producenci zalecają, aby w przypadku, kiedy chcemy pozbyć się zanieczyszczeń powietrza z kilku pokoi, kupić po jednym oczyszczaczu do każdego z ich. To rozwiązanie jest jednak dość kosztowne i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Jednakże niektórzy producenci, np. Samsung, umieszczają w swoich urządzeniach uchwyty lub kółka umożliwiające łatwe przemieszczanie oczyszczacza po domu, dzięki czemu będziemy mogli oczyścić powietrze w każdym pokoju, nie wydając fortuny na kilka urządzeń.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do salonu, sypialni i pokoju dziecięcego?

Dobry oczyszczacz powietrza do salonu powinien być wydajny. Pokoje dzienne lub salony z aneksami kuchennymi to najczęściej największe pomieszczenia w domach. Dlatego też urządzenia przeznaczone do tych pomieszczeń powinny móc działać na wysokich obrotach, a przy tym nie być zbyt głośne, aby nie zaburzać komfortu domowników. Sypialnia oraz pokój dziecięcy to specyficzne rodzaje pomieszczeń. Podejmując decyzję o tym, jaki oczyszczacz kupić do jednego z nich, należy wziąć pod uwagę pewne istotne funkcje, jakimi są nocny tryb pracy oraz, w przypadku pokoju dziecięcego, blokada rodzicielska.  Urządzenia filtrujące nie powinny w nocnym trybie pracy emitować dźwięków głośniejszych niż 35 dB, oczywiście im niższy będzie ten poziom, tym lepiej. Warto tutaj zaznaczyć, że urządzenia marki Samsung należą do najcichszych na rynku, a minimalny poziom dźwięku generowanego przez urządzenie wynosi zaledwie 18 dB. Przydatną funkcją jest także możliwość blokady rodzicielskiej, która uniemożliwia dzieciom zmienianie ustawień urządzenia lub jego całkowite wyłączenie. Zainwestuj w oczyszczacz powietrza, smog i inne zanieczyszczenia już nigdy nie sprawią, że jakość powietrza w Twoim domu będzie zła.

Dołącz do grupy Polaków, którzy przekonali się, że w pomieszczeniach, w których ustawiony jest oczyszczacz powietrza, smog oraz inne zanieczyszczenia nie stanowią już problemu. Kup dobrej jakości oczyszczacz powietrza – smog nie musi zatruwać Ci życia.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska