690 680 960

Obywatele Turcji i Ukrainy wędrowali do Niemiec „za lepszym życiem”. Zatrzymała ich Straż Graniczna

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Turcji, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Mężczyźni tłumaczyli, że idą do Niemiec „za lepszym życiem”.

W minioną środę funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Hrebennem zatrzymali w okolicach miejscowości Kornie w powiecie tomaszowskim, dwóch nielegalnych migrantów.

– Mężczyźni nielegalnie przekroczyli granicę, by następnie pieszo kontynuować swą wędrówkę w głąb kraju. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanymi okazali się być obywatele Turcji. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP. Do zatrzymania mężczyzn doszło po ujawnieniu śladów na linii granicy państwa. W działaniach wykorzystano psa służbowego, który podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy do nielegalnych migrantów – relacjonuje działania ppor. Dariusz Sienicki rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W lipcu to już drugie zatrzymanie osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć „zieloną granicę” na odcinku ochranianym przez NOSG. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Placówki w Hrebennem zatrzymali bowiem dwóch obywateli Ukrainy, którzy również nielegalnie przekroczyli granicę państwa.

– Zarówno obywatele Ukrainy jak i Turcji w rozmowie z funkcjonariuszami, przyznali, iż wędrowali do Niemiec „w poszukiwaniu lepszego życia”. Po przeprowadzeniu względem zatrzymanych czynności administracyjnych, zostali oni przekazani służbom granicznym Ukrainy – wyjaśnia ppor. Dariusz Sienicki.

12-116889

12-116888

2017-07-14 14:29:05
(fot. NOSG)

5 komentarzy

 1. „Za lepszym życiem”? Chyba za lepszym zasiłkiem socjalnym.

 2. I mamy swoich uchodźców
  Nie tych narzuconych przez Angelę
  To teraz Unia niech się o……i albo wyślemy ich dalej na zachód 😉

 3. Razem - inna polityka jest możliwa

  To nieludzkie odsyłać ich spowrotem. Mają pełne prawo mieszkać gdzie chcą, kochać kogo chcą i wierzyć w co chcą!

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas