Obywatele Syrii próbowali nielegalnie przekroczyć granicę. Przepłynęli Bug

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali dwóch obywateli Syrii oraz osoby, które pomagały im przedostać się przez granicę. Celem podróży nielegalnych migrantów miały być Niemcy.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek w rejonie granicy państwa. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Woli Uhruskiej zatrzymali dwóch nielegalnych migrantów.

– Mężczyźni przepłynęli rzekę graniczną Bug a następnie przemieszczali się w głąb kraju. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanymi okazali się obywatele Syrii. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP. Podczas prowadzonych działań, funkcjonariusze wylegitymowali dwóch kolejnych mężczyzn, którzy przyjechali na miejsce zatrzymania migrantów, samochodem na niemieckich numerach rejestracyjnych. Okazało się, iż legitymowani mężczyźni: obywatel Syrii oraz Turcji, którzy legalnie przebywali na terytorium Niemiec, przyjechali w rejon granicy państwa aby odebrać nielegalnych migrantów. Celem ich docelowej podróży miały być Niemcy – informuje ppor. Dariusz Sienicki z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Syryjczycy, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwa, po przeprowadzeniu czynności administracyjnych, zostali przekazani ukraińskim służbom granicznym.

– Osoby, które przyjechały odebrać migrantów, odpowiedzą teraz za organizowanie im przekraczania granicy państwowej wbrew przepisom, co usankcjonowane jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. – wyjaśnia ppor.Dariusz Sienicki.

2017-10-12 18:08:34
(fot. NOSG)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. buk jest wielki

 2. Wyglądają jakby ćwiczyli strzelanie

 3. A na Ukrainę trafili legalnie?

 4. odebrać uprawnienia do przebywania w UE tym co im pomagali i deportować wszystkich czterech, po uprzednim sprawdzeniu, czy nie są terrorystami, a jak są, to uziemić.

 5. Teraz Ukraińcy sami ich przez Bug przeprawią, żeby tylko nie trzymać u siebie potencjalnego zagrożenia.

 6. Ubrania mają suche. Dziwne.

 7. ee tam, ja bym im pomógł się dostać do Niemiec, skoro ich tam tak pragną. Przecież to zdestabilizuje w przyszłości naszego wszechwiedzącego i potężnego sąsiada. Myślę, że w przyszłości wojny z NIemcami mamy już z głowy 😀 😀 😀

  • Z czystej krwi Aryjczykami zapewne tak. Ale powstająca mieszanka to nie taka jak pod Wiedniem lecz znacznie gorsza. I to tuż za Odrą. Sobieski odparł zagrażającą nawałę z dala od granic Polski, teraz mamy desant tuż pod nosem. Osobiście bym z tego nie żartował.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online