Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Obywatele Indii z fałszywymi dokumentami na granicy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech obywateli Indii, którzy przedstawili do kontroli granicznej fałszywe dokumenty. Od początku roku podczas prowadzonych kontroli ujawniono już ponad 400 fałszerstw.

W miniony wtorek na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiło się czterech obywateli Indii. Funkcjonariusz straży granicznej sprawdzają dokumenty tych osób nabrał podejrzeń, iż w autentycznych paszportach, którymi posłużyli się podróżni, mogą znajdować się podrobione polskie wizy. Podczas kontroli szczegółowej potwierdzono, iż wizy zostały podrobione na wzór oryginalnego dokumentu.

Podróżni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posługiwania się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Po zakończeniu prowadzenia wobec nich czynności procesowych, obywatele Indii otrzymali również decyzje administracyjne o odmowie wjazdu na terytorium Polski i zostali zawróceni na terytorium Ukrainy.

Posługiwanie się fałszywymi dokumentami jako autentycznymi, usankcjonowane jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.

(fot. NOSG)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo