690 680 960

Obywatele Gruzji śledzili klienta kantoru. Włamali się do auta i ukradli niemal 25 tys. złotych

Policjanci z Lublina zatrzymali dwóch obywateli Gruzji, którzy odpowiedzą za włamanie do auta i kradzież niemal 25 tys. złotych. Mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Pod koniec sierpnia policjanci z Lublina przyjęli zgłoszenie od 28-latka, z którego wynikało, że doszło do włamania do jego pojazdu. Mężczyzna był klientem jednego z kantorów, w którym wymienił pieniądze, a następnie pojechał na parking pod galerią handlową.

28-latek pozostawił w schowku gotówkę i udał się do sklepu. Kiedy wrócił, w pojeździe wybita była szyba, zaś ze skrytki zniknęło prawie 25 tys. złotych. Mężczyzna nie był świadomy, że przez cały czas śledzili go obywatele Gruzji, którzy już przy kantorze zwrócili uwagę na gruby plik banknotów niesiony przez mieszkańca gminy Fajsławice.

Policjanci z VII komisariatu w Lublinie ustalili jakim pojazdem poruszali się sprawcy i gdzie nocowali. Co więcej, pojazd był wcześniej kontrolowany przez patrol ruchu drogowego. Mundurowi ustalili wizerunki obu sprawców oraz ich dane personalne. Jak się okazało, byli to dwaj obywatele Gruzji w wieku 30 i 54 lat. Mężczyźni wpadli w Trzebnicy, gdy prawdopodobnie przymierzali się do kolejnego przestępstwa.

Policjanci ustalili, że Gruzini od pewnego czasu obserwowali osoby pojawiające się w rejonie kantoru. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem i trafili do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że podejrzani mają na koncie inne podobne przestępstwa na terenie całego kraju. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

5 komentarzy

  1. Dobra zmiana załatwi nam więcej takich imigrantów.

  2. Po co ich utrzymywać! Nie lepiej deport i niedźwiedzia w paszport?

    • bo za parę dolców załatwią nowe kwity i wjadą znowu, może do innego kraju. Teraz posiedzą i pomyślą czy się opłaca, mam nadzieję że nasze miejscowe złodzieje przekonają ich że lepiej nie robić naszym konkurencji.

  3. Rodacy stalina bandytyzm mają we krwi. Z drugiej strony …. kto mający chociaż 3 klepki ( o pięciu to już nie wspominam ) chwali sie taka kasą na ulicy. Tylko jakiś „bukiet” . Chciał „zaszpanować” – bo niczym innym chyba nie może.

Kursy walut

  • USD 4.3365zł -0.31%
  • GBP 5.3357zł -0.83%
  • EUR 4.621zł -0.69%
  • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas