Obywatel Ukrainy propagował treści faszystowskie na tle Muzeum na Majdanku

Kryminalni z Lublina razem z funkcjonariuszami Centrum Antyterrorystycznego Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego ustalili i zatrzymali obywatela Ukrainy propagującego faszystowski ustrój państwa. Mężczyzna usłyszał zarzuty, wkrótce stanie przed sądem.

Funkcjonariusze ustalili, że 26-letni obywatel Ukrainy na jednym z portali internetowych umieszczał zdjęcia, na których propagował faszystowski ustrój państwa.

Mężczyzna został zatrzymany przez lubelskich kryminalnych i antyterrorystów we wtorek na terenie gm. Marki w województwie mazowieckim.

Obywatel Ukrainy zamieścił na jednym z portali internetowych swoje zdjęcie na którym przedstawiał gesty i symbole faszystowskie na tle Państwowego Muzeum na Majdanku w Lublinie. Na następnej fotografii zrobionej w tym samym miejscu, którą wrzucił kilka miesięcy później do sieci ubrany był w czarną koszulkę z wizerunkiem nazistowskiego przywódcy na tle Mauzoleum.

Kolejne dwa zdjęcia jakie wrzucił do Internetu przedstawiały symbole odnoszące się do nazistowskiej formacji SS na tle Muzeum Martyrologii Wielkopolan Fort VII w Poznaniu. Sprawca za każdym razem posługiwał się fałszywym imieniem i nazwiskiem.

26-latek usłyszał wczoraj 3 zarzuty publicznego propagowania ustroju faszystowskiego. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

 

2018-08-30 14:46:11
(fot. wideo Policja Lublin)

Zobacz również

14 komentarzy

 1. Mysle ze publiczne powieszenie,jak zaraz po wojnie kolaborantow niemieckich,byloby przykładną karą. W arabii saudyjskiej do dzis scina sie glowy ze niezgodne z normą poglądy.

 2. Dół z wapnem!

 3. Ale jak mówiłem że te dzikusy z #upadlina będą w Polsce robić prowokacje mające doprawić Polsce i Polakom gębę to się ze mnie śmieli… Wczoraj jakiś psi syn youtuber płacze jaka to w Polsce zła praca i w ogóle. A dziś następny psi syn na terenie Polski robi faszystowsko-banderowskie cyrki, które przypisze się nam Polakom. Bez powodu tej swołoczy tu się nie ściąga. Mówiłem.

 4. Zróbcie mu ‚turnus ‚na Majdanku jak przed 70laty z wyjściem kominem

 5. deportować !

 6. Wielu ukraińców było wachmanami w hitlerowskich obozach koncentracyjnych na terenie Polski. Czy jego przodek też w ten sposób się wysługiwał okupantowi?

 7. Pewnie chciał się poczuć jak dziadzio 73 lata temu.

 8. J masz rację

 9. TO ZLE TAMATO ZLE! TO CO JEST DOBRE???? KIEDYŚ PRZYJDZIE MOZE TAKI CZAS ŻE TEN DZISIEJSZY USTRÓJ BĘDZIE POTEPIANY!!!! LUDZIE BĘDĄ ZAMYKANI ZA PRPAGOWANIE TEGO SYSTEMU.

 10. Dziwia mnie tacy ludzie. Nie dosc ze w glowie maja g…o, to jeszcze wrzucaja zdjecia do sieci. Co on sobie myslal? Ze policji nie bedzie chcialo sie ruszyc tylka zeby go namierzyc i wsadzic do aresztu?

 11. Co to jest „faszystowski ustrój państwa” i „gesty i symbole faszystowskie”?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online