Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Obrzucił kostką brukową dom znajomego i zniszczył elewację. „Alkohol wywołał u mnie złość”

Zamojscy policjanci zatrzymali mieszkańca miasta, który uszkodził elewację na jednym z budynków mieszkalnych. Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył nieporozumieniem ze znajomym oraz wypitym alkoholem.

W miniony czwartek mieszkaniec Zamościa powiadomił policjantów, że nieznana osoba zniszczyła elewację domu. Zniszczenia zgłaszający zauważył rano, co więcej, w pobliżu budynku leżało kilka sztuk kostki brukowej.

Dzień wcześniej pokrzywdzony pokłócił się ze znajomym i podejrzewał, że to on ze złości mógł uszkodzić elewację. Jednak nie był w stanie powiedzieć, gdzie znajomy mieszka, znał jedynie jego imię. Właściciel domu wycenił wartość strat na kwotę prawie 3 tysięcy złotych.

Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 45-latek z Zamościa. W czasie zatrzymania miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Zamościanin twierdził, że alkohol wywołał u niego złość i spowodował, że obrzucał kostką brukową dom znajomego.

Ze swojego postępowania mężczyzna wkrótce wytłumaczy się przed sądem. Kodeks karny za tego typu przestępstwa przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5, grzywnę i obowiązek naprawienia szkody.

(fot. Policja Zamość)

6 komentarzy

  1. ajjj prawie okienko.

  2. Ja bym to policzył jak firmowy serwis gwarancyjny. A więc naprawę całej ściany elewacji.

  3. Miastowy plebs przez całe życie wynajmuje mieszkanie w bloku i nie ma nic swojego to nie znaczy, że może niszczyć dobytek innych.

  4. Znajomy od kielicha zemścił się za brak poczęstunku?

Z kraju