Oblodzenie dróg i chodników wystąpi na obszarze woj. lubelskiego. Spodziewane przymrozki i śnieg

Pogorszenie pogody postępuje nad Polską od północnego-zachodu na południowy-wschód. Wkrótce nad obszar województwa lubelskiego dotrze front chłodny z opadami. Początkowo będzie to deszcz, ale w tylnej części frontu opady zaczną przechodzić w opady mieszane oraz śnieg.

Niedziela była ostatnim tak ciepłym dniem w marcu. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokazały od 15°C do 16,6°C na stacjach Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w regionie.

Noc z niedzieli na poniedziałek przyniesie opady atmosferyczne o niskim natężeniu postępujące z północnego-zachodu na południowy-wschód. W przedniej części frontu spadnie deszcz, ale w drugiej części nocy wraz ze spływem masy pochodzenia arktycznego opady zaczną przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura wyniesie od -3°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, okresowo porywisty zwłaszcza w czasie przechodzenia frontu do 55 km/h z sektora północnego potęgujący odczucie chłodu.

Z powodu występowania opadów atmosferycznych początkowo deszczu, następnie deszczu ze śniegiem i śniegu oraz obniżaniu się temperatury spodziewane jest zamarzanie mokrych dróg i chodników w całym województwie. Dlatego kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w drugiej części nocy i w godzinach porannych w poniedziałek.

Opady śniegu utrzymają się do godzin porannych w poniedziałek, następnie z biegiem godzin zaczną szybko zanikać. Miejscami powstanie niewielka pokrywa śnieżna od 1 cm do 3 cm. Jutro w godzinach porannych w wielu miejscach Polski wschodniej będzie biało. Niskie temperatury oraz nocne i poranne przymrozki pozostaną z nami co najmniej do środy. Następnie czeka nas silne ocieplenie, natomiast pod koniec tygodnia będzie nawet 16°C

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie chmur i opadów

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

3 komentarze

 1. Cieee chorrroba !!!

  Oblodzenie dróg i chodników… spodziewane przymrozki i śnieg…
  To sie będzie działooo !!! Nie tylko wśród męczenników motoryzacji, czy nielicznych przechodniów, ale może i wśród męczenników koronawirusa !!!

 2. chociaż komentarze można pisać, nie to co na stronach prowincjonalnych gazetek . zablokowali wpisy w obawie przed wpisami o wocu

 3. Wzięła by w końcu ta zasrana planeta zienia pękła i dała nam spokój!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online