Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Lublin. Będą utrudnienia w ruchu

W związku z obchodami Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Lublin, we wtorek (15 sierpnia), odbędzie się przemarsz kompanii honorowych, orkiestry, pocztów sztandarowych i zaproszonych gości z Archikatedry Lubelskiej na pl. Zamkowy. Tym samym wystąpią utrudnienia na ulicach oraz zmiany w organizacji ruchu na pl. Zamkowym.

W poniedziałek (14 sierpnia) w godzinach wieczornych zostanie zamknięty pl. Zamkowy od al. Tysiąclecia, ul. Kowalskiej od ul. Lubartowskiej i ul. Podwale od ul. Wyszyńskiego. Takie zmiany w organizacji ruchu potrwają do wtorku (15 sierpnia) do godz. 14.00.

Przemarsz rozpocznie się po mszy świętej, w godz. 11.15-11.45, z pl. Katedralnego ulicami: Królewską, Lubartowską, al. Tysiąclecia na pl. Zamkowy. Ruch drogowy w czasie przemarszu będzie całkowicie wstrzymany na czas niezbędny do przejścia uczestników uroczystości. Przewidywana ich liczba to ok. 500 osób.

Po uroczystościach na pl. Zamkowym odbędzie się defilada pododdziałów. Ok. godz. 13.00-13.15 nastąpi przemieszczenie sprzętu służb mundurowych na Błonia pod Zamkiem ulicami: al. Tysiąclecia, al. Unii Lubelskiej do wjazdu na Błonia. Ruch będzie się odbywał jednym pasem.

14 komentarzy

  1. Dziadek ze Slamsowa

    Odbędzie się przemarsz kompanii honorowych, orkiestry, pocztów sztandarowych i zaproszonych gości z Archikatedry Lubelskiej na pl. Zamkowy – czyli z siedziby dowództwa armii polskiej, ?

  2. 15 sierpnia to jest wtorek a nie poniedzialek drogi redaktorku

  3. Nie doceniasz tego co masz. Wolałbyś salutowanie dla Bundeswehry?

  4. A jacy do goście z Archikatedry?

  5. Garnek zaproszony z tym drugim pomagierem?

Dodaj komentarz

Z kraju