Obchody Święta Policji w Puławach (dużo zdjęć)

IMG_7299

W piątek w garnizonie lubelskim odbyły się Wojewódzkie obchody Święta Policji połączone z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Puławach. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia państwowe oraz awanse policjantów na wyższe stopnie służbowe.

 

Wczoraj w Puławach odbyły się Wojewódzkie obchody Święta Policji. Na uroczystościach pojawili się przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, sądownictwa, prokuratury, a także służb współpracujących z policją.

Uroczystości rozpoczęła o godzinie 12 msza święta odprawiona w intencji funkcjonariuszy w Kościele p.w. Matki Boskiej Różańcowej. Po zakończonym nabożeństwie obchody przeniosły się na Plac Chopina. Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk przyjął meldunek złożony przez dowódcę uroczystości o rozpoczęciu apelu z okazji Święta Policji, po czym dokonał przeglądu pododdziałów zgromadzonych na placu.

Następnie uczestnicy dzisiejszych uroczystości minutą ciszy uczcili pamięć tragicznie zmarłego funkcjonariusza z woj. kujawsko-pomorskiego. Policjant zginął w czwartek rano w wypadku drogowym podczas pełnionej służby.

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc podziękował wszystkim funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom oraz pracownikom za codzienny trud pełnienia służby i pracy w Policji.

Podczas uroczystości puławska jednostka otrzymała sztandar, zaś policjanci odznaczenia państwowe oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. W garnizonie lubelskim nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 1398 funkcjonariuszy. W korpusie oficerów starszych awansowało 17 policjantów, w korpusie oficerów młodszych 77 funkcjonariuszy. W korpusie aspirantów awanse przyznano 585 policjantom, w korpusie podoficerów 624, zaś szeregowych blisko 70.

Prezydent RP Andrzej Duda za wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczył 79 policjantów medalami za długoletnią służbę. Prezydent RP przyznał 10 złotych, 50 srebrnych i 19 brązowych medali.

Oficjalną część obchodów zakończył pokaz w wykonaniu Orkiestry reprezentacyjnej KGP oraz defilada pododdziałów: Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

2018-07-14 07:39:44
(fot. Puławy 112)