Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

O włos od zderzenia na jednym ze skrzyżowań w Lublinie (wideo)

Wczoraj na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Roztocze doszło do groźnie wyglądającej sytuacji drogowej. Osoba kierująca BMW wjechała na pas ruchu, po którym poruszał się kierowca mercedesa. O mało nie doszło do zderzenia obu pojazdów.

46 komentarzy

 1. Tam się ostatnio czasami przestawia sygnalizacja świetlna. Jadąc od al. Kraśnickiej mamy już czerwone światło do jazdy na wprost natomiast od Granitowej jest jeszcze zielone. Jak od Kraśnickiej pojawi się czerwone to włącza się strzałka warunkowa do skrętu w prawo z Roztocze w Jana Pawła. Wcześniej taka strzałka pojawiała się dopiero w momencie jak z Jana Pawła w obu kierunkach był lewoskręt. W tej sytuacji wyjeżdżało się mając pewność, że żaden pojazd nie będzie jechał (oczywiście zgodnie z przepisami). Nie usprawiedliwiam kierowcy BMW bo ewidentnie jest jego wina i jazda na pamięć jednak strzałka z roztocza pojawia się ok 5 s za wcześnie. Po co robić ludziom problemy jak wystarczy przywrócić sygnalizację do wcześniejszej formy. Co prawda czasami działa poprawnie. Jednak sam byłem świadkiem trzech kolizji w tym miejscu i uważam, że lepiej zapobiegać (skoro można) niż ciągle opisywać tego typu zdarzenia.

  • Powiem szczerze, ze jeżdżę codziennie korzystając z tej strzałki z Roztocza w prawo i strzałka zawsze zapala się z lewoskrętami z JP2. Być może kwestia godziny, ale jeżdżą i o 15 i po 22, zawsze jest tak samo.

   • Dlatego napisałem czasami. Zauważyłem że od strony krośnickiej się zatrzymujemy a samochody z naprzeciwka jeszcze chwile jadą. Wtedy zapala się strzałka na Roztoczu.

    • Dokladnie jak Konrad pisze. To jest efekt ostatniej zmiany organizacji ruchu. Nie wiem co miala na celu, ale na pewno nie usprawnilo to ruchu na tym skrzyzowaniu. Tak to jest jak wizjonerzy Bez pojecia dostaja wladze. Porazka.

 2. Sałaciarz przejeżdża mniej więcej 75 metrów (nawet z niewielkim okładem) w niecałe 3,5 sekundy, co daje prędkość z przedziału 75-80 km/h.
  Żeby nie było – film ściągnięty i podzielony na klatki (czas mam dokładnie wyliczony), odległość ze zdjęcia satelitarnego (piąta strzałka na prawym pasie licząc od skrzyżowania + dwie linie przerywane). Proponuję redakcji zgłosić organom ścigania (wiedzą o popełnieniu wykroczenia, a nawet przestępstwa, bo jest to zagrożenie w ruchu lądowym) i chyba niezgłoszenie tego jest karane.

  • „Zagrożenie w ruchu lądowym” hahaha

   • No weź mnie nie osłabiaj – proponuję 3 sekundę filmu, gdzie widać dwie osoby czekające na przejściu (jedna ubrana na czarno, druga na jasno), gdyby tam doszło do kontaktu to według Ciebie miałyby szansę? Wątpię.
    A teraz zastanów się, czy tak samo mówiłbyś gdyby to był ktoś z Twojej rodziny (czego Ci nie życzę) i gdyby do tego kontaktu między pojazdami jednak doszło?

  • „…i chyba niezgłoszenie tego jest karane.” – więc koniecznie jak najszybciej zgłoś

  • […] Żeby nie było – film ściągnięty […]

   Nie ma bata 😛
   Dzieciom bajki opowiadać 😀

   A skoroś taki spryciarz – możesz sam zgłosić, dysponując linkiem do FB z materiałem o dobrej jakości… podziel na klatki raz jeszcze, wyostrz, to i owo odczytać się da…

   • a jaki problem w ściągnięciu materiału – cała masa aplikacji dostępnych w sieci, a nawet serwisów, które umożliwiają takie działanie.
    Nie wiem, po co też cynizm z wyostrzaniem, autor znany, nic nie trzeba ostrzyć (zresztą wychodzi za dużo filmów o FBI i CIA z magicznym wyostrzaniem w odbiciu w okularach?)

    A podzielenie filmy a klatki to nawet w głupim windows movie makerze zrobisz.

   • http://www.photobox.co.uk/my/photo?album_id=5810215981&photo_id=502675043045

    Tutaj masz stopklatkę z momentu przejazdu nad linią przerywaną przed przejściem.
    Na GoogleEarth możesz sobie linijeczką zmierzyć od miejsca z początku filmu.

    Później trochę prostej matematyki, jeśli Ciebie to nie przerasta.

    PS. Film możesz sobie pobrać np. fbdown.net

 3. Jak zwykle Lubelski szaleje po ulicach trzeba bylo szybciej jezdzic…

 4. Człowiek z BMW wjechał na czerwonym świetle. Tam nigdy na Roztoczu nie ma zielonej strzałki gdy jadący Jana Pawła mają zielone. Zielona strzałka zaświeca się dopiero w momencie gdy jadący Jana Pawła dostają zielone do lewoskrętów – wtedy jadący prosto mają czerwone. Więc cała ta dyskusja o jakieś winie taksówkarza jest bez sensu.

 5. Codziennie widzę groźne sytuacje i jakoś nikt nie robi z tego afery. Mogło się wydarzyć ale nie wydarzyło. Kupujcie wszyscy kamery nagrywajcie, podpier…cie bo wszyscy jesteście bez winy…

 6. Napisz jakim super autem jeździsz. Ja mam dużo czasu i trochę mi się nudzi to będę twoją super jazdę super bryką nagrywał i podp…. gdzie tylko się da. Tak dla rozrywki. Nic osobistego. Bo kto mi zabroni ? Far…fo… trzeba nagrywać i podp…… zanim komuś krzywdę zrobią.