O 9-latku z naszego regionu mówi cały piłkarski świat. Michał ma szansę na ogromną karierę

Ma dopiero 9 lat i uczęszcza do jednej z najlepszych na świecie szkółek piłkarskich. Pochodzącemu z naszego regionu Michałowi eksperci wróżą ogromną karierę. Nagrania z tym co prezentuje na boisku, tylko to potwierdzają.

Od kilku tygodni niezwykłą furorę robi w sieci nagranie przestawiające kilkuletniego chłopca o blond włosach, który doskonale radzi sobie na boisku, nie daje szans przeciwnikom i strzela gole jeden za drugim. Jest to Michał Żuk, środkowy pomocnik zespołu Benjamin C FC Barcelona, czyli rocznika 2009. Drużyna w której gra nie ma sobie równych, wygrywa mecz za meczem. On sam jest drugim strzelcem, przy czym w ubiegłym roku zdobył aż 117 goli i został wybrany najlepszym zawodnikiem. W tym sezonie wiedzie mu się jeszcze lepiej, gdyż strzelił już prawie 60 bramek.

Mało kto jednak wie, że Michał Żuk pochodzi z naszego regionu, dokładnie z okolic Zamościa. Jego ojciec od lat pracuje w budowlance. Kiedy dostał propozycję pracy w Hiszpanii, postanowił zaryzykować i wyjechał na trzy lata. Po powrocie do kraju zdecydował się na kolejny wyjazd, tym razem już wraz z narzeczoną Anną. Zamieszkali w Blanes na wybrzeżu Costa Brava. Regularnie przyjeżdżają jednak w swoje rodzinne strony, w kraju wzięli też ślub. Michał, choć urodził się w Hiszpanii, chrzest jak też pierwszą komunię świętą przyjął w Polsce. Zna trzy języki: polski, kataloński i hiszpański.

„Polski Messi”, gdyż tak nazywany jest 9-letni Michał, swoją przygodę z piłką zaczynał w wieku 3 lat. Wtedy ojciec zapisał go wraz z bratem do szkółki piłkarskiej. Chłopcy przeszli później do popularnej i mającej dobre oceny lokalnej szkółki Agua Hotel Blanes. Tam Michał został wypatrzony przez najbardziej znaną i najlepszą akademię piłkarską na świecie, czyli Barcelonę. Testy przeszedł z doskonałymi wynikami i teraz jest jednym z najlepiej zapowiadających się młodych piłkarzy. Uczy się w lokalnej szkole, trzy razy w tygodniu przyjeżdża po niego bus Barcelony, który zabiera chłopca na trening, do oddalonej o 90 km prestiżowej szkółki.

Światowej klasy eksperci wróżą mu ogromną karierę. Chłopiec już teraz otrzymuje propozycje od potężnych sponsorów, ma umowę z Adidasem na grę w butach z logo tej firmy, jednak walczy o niego też Nike. Rad udzielają mu m.in. Leo Messi, z którym 9-latek posiada wspólne zdjęcia. Strzelone przez Michała gole pokazywane są w Barca TV. Jednak chłopak jest bardzo chroniony przez swój klub, Barcelona nie zgadza się na żadne wywiady z nim, ani też na relacje związane z jego grą. Co ważne,  brat Michała również radzi sobie coraz lepiej i trenerzy są z niego zadowoleni.

(wideo – SkauciUK)
2018-04-03 08: 35:13

10 komentarzy

 1. trzymam kciuki, żeby mu się udało! fajnie czyta się takie pozytywne artykuły:)

 2. No i git. 🙂 A te długie włosy to chyba po to żeby za szybko nie biegał 😉

 3. Chwilami wydaje sie że jest ich tam dwóch. Jeden z 4 a drugi z 10 😀

 4. No faktycznie czysto Polski malec tak jak włoscy czyścy piłkaże

 5. OK. 200 goli w dwa lata to ile On strzela na mecz?? Za 10 lat na duży stadion i będziemy szlochać, że gra dla Hiszpanii a nie Polski.

 6. Bo Polskie kluby nie umieją docenić małych talentów. Choćby Podolski ,Klosse .

  • Akurat te przykłady są bez sensu, obaj wymienieni zaczynali w małych klubikach w Niemczech, gdzie mieszkali, a gdy zaczęli się wybijać to od razu zainteresowali się nimi Kaiserslautern i Koln, kluby z którymi nie mieliby żadnych szans kluby z Polski. Z resztą Klose nigdy nie chciał mieć nic wspólnego z polską piłka. Jedynie zawalili w PZPN z grą Podolskiego w reprezentacji

 7. Umęczony UB bo ci zabrali uposażenie
  I dobrze zrobili takiej kanalii

 8. Dawaj młodym, dawaj! Oby kariera potoczyła się mu bez komplikacji, mądrze i rozsądnie prowadzona przez rodziców, klub i agenta.

 9. Wygląda jak 9-latka, nie latek 😀

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska