Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nowy most w Krasnymstawie chce wybudować aż 11 firm. Większość z nich jest jednak za droga

Bardzo duże zainteresowanie firm przetargiem na budowę nowego mostu w Krasnymstawie. Jednak z 11 ofert tylko dwie mieszczą się w założonym przez miasto budżecie.

Aż 11 firm złożyło oferty na budowę nowego mostu na rzece Wieprz w Krasnymstawie. Obiekt ma powstać na wysokości ulic Nieczaja i Gawryłowa, a jego celem jest zapewnienie lepszej komunikacji pomiędzy obiema częściami miasta. W zakres zadania wchodzi także rozbudowa pobliskich ulic.

Łukowa przeprawa ma mieć długość 81 metrów. W ramach inwestycji powstaną także drogi dojazdowe. W tym przypadku rozbudowa czeka ulice: Kaczą, Gawryłowa i Nieczaja a także znajdujące się na nich skrzyżowania.

Na realizację prac miasto zarezerwowało prawie 58,2 mln zł. Tylko dwie oferty zmieściły się w tej kwocie. Warszawska spółka Balzola Polska wyceniła zadanie na kwotę 54,5 mln zł a firma Antex II z Lubyczy Królewskiej na 56,2 mln zł. Pozostali oferenci to: Mosty Łódź (59,4 mln zł), Primost Południe (60,1 mln zł), Intop Tarnobrzeg (61 mln zł), Strabag (62,5 mln zł), Mota-Engil (62,5 mln zł), Nowak-Mosty (62,7 mln zł), konsorcjum Wod-Bud i Wysowa Mosty (63,5 mln zł), konsorcjum Polimex Infrastruktura i Polimex Mostostal (66,68 mln zł) oraz Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Diag Most (67,89 mln zł).

Jak wynika z dokumentacji, termin na wykonanie zadania wynosi 30 miesięcy od dnia podpisania umowy. To oznacza, iż przeprawa powinna być gotowa w 2026 roku.

O potrzebie budowy nowego mostu mówi się od lat. Obecnie mieszkańcy mają do dyspozycji jedynie przeprawę w ciągu ul. Mostowej, alternatywą jest jedynie most na obwodnicy miasta. Co więcej, obiekt ma również ułatwić rozwój gospodarczy miasta i regionu. Przede wszystkim jednak chodzi o wyprowadzenie ruchu z centrum.

13 komentarzy

 1. Po co most w Krasnymstawie jak jest we Frankfurcie…?

 2. Tam trzeba wpierw pogonić pisiorow, później coś robić.

  • Zobacz jak rozwijają się miasta w których rządzi PiS a jakie dno jest gdy rządzi peło przykład lublyn

  • Pis już nie rządzi w mieście od 2024.

   • Pisiory teraz niczym 🐷 bez honoru startują jako bezpartyjni.
    Bądź też z własnym komitetem.
    Ale jak już raz w 💩 weszli to zawsze będą nim zalatywać.

 3. Rzeka szerokości 5 metrów a oni w Krasnym Jorku chcą sobie zafundować most jak w Nowym Jorku. Moja teoria o dziwnych ludziach tam żyjących sprawdza się.

 4. Nie mieszkasz to się nie wypowiadaj nie wiesz jakie są korki na moście w godzinach szczytu. Ciekawi mnie co oni chcą robić z ulicą Kaczą.

  • korki? w tym „mieście” są korki? chyba o 14 jak ceramika wraca, ale już nie długo bo i to rozłożyli, a ten most to jest tak potrzebny jak jana pawła przez niektórych zwana zajęczą. Mieszkańcy kościuszki, kaczej i gawryłowej zapewne już sie ciszą że nie długo bedzie im pod oknami jezdzić tonażowka, a złoty róg rozbiorą żeby zrobić rondo.

   • My mieszkańcy: Kaczej, Kołowrót i Gawłowa niezmiernie się cieszymy. Żadnego sklepu w okolicy bo Świt do likwidacji. Była cisza i spokój.

  • Przemianować ją na Kaczyńskiego 🤣🤣🤣🤣

 5. W odpowiedzi na komentarze. Rzeka Wieprz nie ma 5m szerokości to jedna z największych rzek w Polsce. Ruch na jedynym moście w ciągu dnia jest faktycznie spory i przyda się drugi most. Ul. Jana Pawła II to jakiś mega przekręt na wykupienie działek od znajomych pod ulice która prawie nikt nie jeździ. Tym się powinny zająć jakieś służby. Bo chyba przy projekcie pominięto że ruch jest znikomy i zasadność wydatkowania kilku milionów była bardzo mała. I ostatnie z tego co wiem to PiS rządzi w mieście i powiecie. Miało tak się wszystko pięknie rozwijać a jest stagnacja i marazm. Nawet nie mogli się porozumieć w zakupie działki pod bloki. Zajęło im to prawie 4 lata kadencji samorządowej.

Dodaj komentarz