Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Dzisiaj odbyło się uroczyste ślubowanie (zdjęcia)

To już trzeci nabór do służby w Policji w tym roku. W szeregi Policji Lubelskiej wstąpiło 29 nowych funkcjonariuszy. Młodych adeptów powitał w naszych szeregach Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie – nadinspektor Artur Bielecki.

W szeregi Policji Lubelskiej wstąpiło w środę 29 nowych funkcjonariuszy. Młodzi adepci podczas uroczystej zbiórki zorganizowanej w Sali Odpraw KWP w Lublinie złożyli ślubowanie. Słowa policyjnej roty rozpoczynające się od słów „…Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” wypowiedziało 24 policjantów i 5 policjantek. Młodych funkcjonariuszy powitał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie – nadinspektor Artur Bielecki. Z rąk komendanta stróże prawa otrzymali legitymacje służbowe.

– Nowo przyjęci do lubelskiej Policji funkcjonariusze zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród szeregu kandydatów. Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje. Wśród nowych mundurowych 17 posiada tytuł ratownika, a jeden – ratownika medycznego. Z kolei uprawnienia instruktora sportu posiada 11 policjantów, a instruktora sportów wodnych – 2 mundurowych. Siedmiu funkcjonariuszy posiada patent sternika motorowodnego, kolejnych dwóch – uprawnienia do wykonywania prac podwodnych – wyjaśnia komisarz Anna Kamola z KWP w Lublinie.

Na początek młodzi policjanci wyjadą na szkolenie podstawowe, a po jego ukończeniu będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców woj. lubelskiego pełniąc służbę w macierzystych jednostkach. Najwięcej funkcjonariuszy zasili Komendę Miejską Policji w Lublinie (9 osób) oraz Oddział Prewencji Policji w Lublinie (7 osób) .

W tym roku w szeregi lubelskiego garnizonu Policji wstąpiło łącznie ponad 150 nowych funkcjonariuszy. Następne przyjęcia w planowane są we wrześniu i w grudniu.

Dzisiaj również zostały wręczone odznaki „Zasłużony Policjant”. To odznaczenie nadawane policjantom w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, przyczyniających się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego. Dziś z rąk szefa lubelskiego garnizonu Policji nadinspektora Artura Bieleckiego odznakę „Zasłużony Policjant” odebrało 10 funkcjonariuszy.

(fot. KWP Lublin)

20 komentarzy

 1. Śmiejcie się śmiejcie. A kto po nich dzwoni jak macie kilo w gaciach hahaha

 2. ,aa,boKrzycho.paPj

  To będą zupełnie inni policjanci niż w mojej okolicy gminy Radecznica i w Szczebrzeszynie ,dla których jedyne co się liczyło przez wiele lat to znajomości, układy,kolesie i psedokonfidenci.Milicja i policja która pozwalała i kazała prześladować człowieka za to że chodzi , żyje i pracuje na PKB

 3. ,aa,boKrzycho.paPj

  Do hihi masz rację gdy by nie było policji i milicji ,to tu w tej mojej gminie Radecznica ludzie wywlekli by mnie z domu i zadźgali widłami,a za co za to , że chodzę i żyje i pracuję na PKB,tyle , że w dziwny sposób utraciłem zdrowie Hihi masz całkowitą rację gdy by nie było milicji i policji trzeba by było kupić czołg i ten sposób poruszać się po świecie.To tylko dlatego, że jest policja na świecie,to ja ciągle normalnie mogę pójść do pracy czy sklepu

 4. Polska w pigułce

  Świetny narybek po 3 miesięcznym kursie, dla speedu, zebry, małpy i ch….j wie czego jeszcze.

 5. Dla młodych Policjantów obowiązkowa lektura – filmiki „Audyt obywatelski” na YT