Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nowi policjanci uroczyście ślubowali i odebrali legitymacje służbowe (zdjęcia)

31 policjantów przyjętych do służby w lubelskim Garnizonie Policji złożyło wczoraj ślubowanie i odebrało legitymacje służbowe. W ceremonii ślubowania uczestniczyli: komendant wojewódzki Policji w Lublinie nadinsp. Artur Bielecki i wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Wczoraj lubelski garnizon Policji przyjął do służby kolejnych policjantów. Nowi funkcjonariusze uroczyście złożyli ślubowanie i odebrali legitymacje służbowe. Młodych adeptów powitał w naszych szeregach Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie – nadinspektor Artur Bielecki oraz wojewoda lubelski Pan Lech Sprawka.

– Czeka was dużo trudnej, ciężkiej pracy. Życzę Wam, by praca zawsze kojarzyła się z osobistym sukcesem, z którym moglibyście się podzielić ze swoimi najbliższymi. Pamiętajcie, że macie wielki wkład i powód do satysfakcji, bo to właśnie Wy tworzycie atmosferę bezpieczeństwa, za co mieszkańcy województwa lubelskiego są bardzo wdzięczni. Nie ma najlepszej miary jakości pracy, jak wdzięczność ze strony tych, którzy są podmiotem Waszego działania. Miejcie też świadomość, że czeka Was niełatwa praca i że poprzeczka lubelskiej Policji ustawiona jest wysoko – mówił wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Nowi policjanci zasilą szeregi komend w regionie

Wśród grupy funkcjonariuszy przyjętych w szeregi lubelskiego garnizonu jest 23 mężczyzn i 8 kobiet. Młodzi policjanci po ukończeniu szkolenia podstawowego będą wypełniać słowa złożonej roty ślubowania w codziennej służbie dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Lubelszczyzny. Nowi stróże prawa zasilą szeregi komend: KMP Lublin, Biała Podlaska, Chełm, Zamość, Hrubieszów, Janów Lubelski, Krasnystaw, Lubartów, Łęczna, Łuków, Opole Lubelskie, Radzyń Podlaski, Świdnik, OPP Lublin oraz KWP Lublin.

– To już trzeci nabór w tym roku. Łącznie od początku roku przyjęliśmy 112 policjantów. Kolejne przyjęcia w nasze szeregi odbędą się w sierpniu, październiku oraz grudniu. Szef Lubelskiego Garnizonu Policji gratulując nowo przyjętym do służby funkcjonariuszom, zachęcił ich do szukania w naszej formacji miejsc, w których każdy może się realizować i rozwijać. Dodał również, aby zawsze podczas służby pamiętać o najważniejszym celu, jakim jest pomoc społeczeństwu – informuje sierż. Sylwia Peruta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Sytuacje kryzysowe w Lubelskiem

– Wojewoda, który jest odpowiedzialny za całość sytuacji kryzysowych na terenie województwa lubelskiego jest dumny z formacji lubelskiej Policji. Dziękuję wszystkim tym, którzy służą w tej formacji. Jest to formacja należąca do czołowych tego typu formacji na terenie naszego kraju. Województwo lubelskie pod względem sytuacji kryzysowych generuje najwięcej zadań dla Policji. Pomocy z ich strony, ale i wszystkich innych służb doświadczyłem od pierwszego dnia, kiedy zostałem wojewodą. Po około miesiącu od sprawowania tej funkcji, mieliśmy na terenie województwa lubelskiego z pierwszą sytuacją kryzysową, którą była ptasia grypa. Od tego się zaczęło. Później były ASF, pandemia koronawirusa, sytuacja na granicy polsko-białoruskiej i polsko-ukraińskiej. W każdym tego typu działaniu Policja miała zawsze mnóstwo zadań. Życzę, żeby pozycja lubelskiej Policji w rankingach nie zmieniła się, żeby była tak wysoko, jak obecnie – dodał wojewoda lubelski.

Służba w Policji

Służbę w Policji może pełnić: obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii, nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie lub średnie branżowe, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

(fot. Policja Lublin\LUW)

45 komentarzy

 1. Składali przysięgę że będą służyli PiS owi, łamali konstytucję w obec obywateli RP, łamali prawo w obec obywateli polskich. I oczywiście z naszych podatków chronili Kaczora, Pinokio Obajtka, Ziobro.. i innych złodziei i oszustów z PIS ??????

 2. Jęki złodziei komuchów i z zboków lgbt bo tylko im przeszkadza policja.

  • Złodziei to poszukaj w Pisie. Oj będzie się działo. Prawactwo kwiczy

  • policja przeszkadza ludziom myślacym a zboków z PiS i kleru to oni właśnie chronią i bronią

 3. Wy tu sobie bodajkujecie i suszycie zęby na PiS, ale jak przyjdą wybory, w obawie, że wraz ze zmianą rządu, wy albo wasi bliscy zostaniecie pozbawieni „plusów”, chyłkiem, cichcem, opłotkami pobiegniecie do urn, zagłosujecie na PiS i wrócicie tu, dalej bodajkując i kpiąc z PiS’u.
  I to będzie najgorsze.

 4. Blądyna całkiem niezła będą mieli koledzy co robić

 5. Już naprawdę nie ma pracy gdzie można zachować godność, tylko trzeba wstępować do policji???

  • Można też się sprzedawać tak jak ty xxx.

   • Nie jestem pisiorem aby mnie kupić. Leć warować pod schodami.

   • Widzę, że jeszcze młody stażem jesteś. Poszukaj innej pracy, póki nie jest za późno, bo potem spojrzysz wstecz na zmarnowane lata i na „ołowicę” umrzesz przy takim podejściu…

 6. Brak ambicji, własnego zdania i problemy w dzieciństwie są znakomita droga do milicji.

 7. Stanisław Paluch Czosnkowy

  Te dziewczynki po metr sześćdziesiąt w kapeluszu i koturnach i 50 kilo wagi naprawdę będą w stanie przeprowadzić jakąś poważna interwencję poza spisaniem żula za spożywanie w miejscu publicznym?

 8. ta konstytucja chyba nie czytana skoro w tak dobrym stanie

Dodaj komentarz

Z kraju